Piłkarze Sokoła Ostróda wygrali ostatni zimowy mecz kontrolny [zdjęcia]

2019-03-09 13:34:28(ost. akt: 2019-03-09 13:59:15)
Na boisku przy ul. Plebiscytowej Sokół wygrał z Motorem

Tydzień przed inauguracją rundy wiosennej w III lidze ostródzki Sokół w ostatnim zimowym sparingu zagrał z czwartoligowym Motorem Lubawa. Na boisku przy ul. Plebiscytowej podopieczni Jarosława Kotasa wygrali 3:0.
Dla ostródzian był to czwarty i zarazem ostatni tej zimy sparing, ale pierwszy rozegrany na naturalnej murawie.

- Na tydzień przed ligą to już czas najwyższy, żeby pobiegać po naturalnej płycie, bo już wystarczy tego męczenia się na sztucznych boiskach - mówił przed sparingiem z Motorem trener Kotas.

Na boisku przy Plebiscytowej trener Sokoła sprawdził prawie wszystkich zawodników, jednak w składzie zabrakło kapitana ostródzkiego zespołu Marcina Kajcy. Powodem jego absencji jest uraz stawu kolanowego. Kapitan Sokoła zza linii bocznej przyglądał się grze swoich kolegów.

Ostródzcy trzecioligowcy zaczęli mocno, bo już po kilku minutach prowadzili z Motorem. Później mecz toczył się głównie na połowie zespołu z Lubawy, w którym wystąpiło trzech byłych zawodników Sokoła Piotr Sikora, Andrzej Burchart i Roman Śnieżawski. Do przerwy utrzymało się jednobramkowe prowadzenie gospodarzy.

Zaraz po wznowieniu gry szybka akcja prawą stroną Sokoła zakończyła się drugim trafieniem. Mimo zmian w obu zespołach nie zmienił się obraz gry, która ponownie toczyła się pod bramką Motoru. Piłkarze z Ostródy zdobyli jeszcze jego gola, którego strzelcem na raty po rzucie karnym był Tomasz Panek.

Już za tydzień Sokół rozpocznie piłkarską wiosnę meczem w Nowym Dworze Mazowieckim, gdzie w niedzielę (17 marca) o godz. 17 zmierzy się ze Świtem.

Sokół Ostróda - Motor Lubawa 3:0 (1:0)
Bramki: Maternik, Dampc, Panek