Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

W sobotę piłkarze z rocznika 2012 zagrają o puchar wójta Dąbrówna

2019-03-08 13:06:16 (ost. akt: 2019-03-08 13:33:19)
Przed tygodniem grali piłkarze z rocznika 2009, a w sobotę od godz. 14 na parkiet wybiegną 7-letni zawodnicy

Przed tygodniem grali piłkarze z rocznika 2009, a w sobotę od godz. 14 na parkiet wybiegną 7-letni zawodnicy

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Puchar Wójta Gminy Dąbrówno czeka na drużyny z rocznika 2012 podczas ostatniego turnieju piłkarskiego organizowanego w tym sezonie zimowym przez AP Ostróda. Na rywalizację małych piłkarzy zapraszamy w sobotę (9 marca) do hali OCSiR. Początek o godz. 14.

Rywalizacja siedmiolatków odbędzie się równolegle na dwóch boiskach hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji przy ul. Kościuszki. Turniej rozpocznie się o dość nietypowej porze, bo w sobotę o godz. 14 i potrwa do wieczora.

Podczas zmagań tak młodych zawodników trenerzy pełnią bardzo ważną rolę: często muszą zacząć od zawiązania butów swoich podopiecznych, a gdy przydarzy się porażka pocieszyć gdy jest im smutno lub płaczą. Dlatego wszyscy uczestnicy będą jego zwycięzcami.

- Wystąpi dwanaście zespołów, które w pierwszej fazie zagrają w dwóch grupach – mówi Piotr Garnusz, wiceprezes AP Ostróda i współorganizator turnieju. - Następnie trzy najlepsze ekipy z każdej grupy zakwalifikują się do grupy zielonej, a pozostałe wystąpią w grupie żółtej.

Jednak w tym roczniku wyniki będą sprawą drugorzędną. Organizatorzy nie będą prowadzili klasyfikacji końcowej.

- Wszyscy uczestnicy będą wygranymi tego turnieju – dodaje Garnusz. - Każdy zawodnik otrzyma medal i upominek.

Rywalizacja odbędzie się pod honorowym patronatem Gminy Dąbrówno, która jest partnerem Akademii Piłkarskiej Ostróda. Nasz region podczas sobotnich zawodów będą reprezentowały trzy ekipy AP Ostróda, ostródzki Sokół i drużyna Gminy Dąbrówno.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages