Czwartek, 24 września 2020. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

Głosujemy na swoich sołtysów. Nasz plebiscyt się rozkręca!

2019-03-01 06:00:00 (ost. akt: 2019-02-28 15:27:04)
Tak było na konferencji w 2017 roku

Tak było na konferencji w 2017 roku

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Nasi sołtysi walczą o głosy w plebiscycie, w którym wybieramy "SuperSołtysa 2019"! Trzeba docenić ich pracę na rzecz małych ojczyzn.

W naszym powiatowym rankingu prowadzą Mirosława Mała z Żabiego Rogu w gminie Morąg, Alicja Woronko Braig z miejscowości Strużyna w gminie Morąg i Irena Krzywiec z Pelnika w gminie Łukta. Ale to się wciąż zmienia!

Pani Irena pojawiła się w Pelniku 33 lata temu. — Od razu zostałam dla wszystkich Irenką — wspomina ze śmiechem.
Pracuje w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Łukcie. Śpiewa w lokalnym chórze i chętnie zajmuje się jedyną wnuczką. Ta kandydatka na SuperSołtysa nie jest osobą, która usiedzi w miejscu.
— Wychowałam się w domu, który zawsze był otwarty dla innych — opowiada. — I taka też jestem.

W Pelniku zawsze jest co robić. Ale sołtyska żadnych zadań się nie boi. — Udało się wyposażyć świetlicę w sprzęt RTV, komputery. Oczywiście korzystamy z funduszu sołeckiego. Wszystko uzgadniam z rady gminy i wójtem.
Teraz w Pelniku ma powstać plac zabaw. Młodzi ludzie chcą się tu osadzać, zapuszczać korzenie. — Nasza miejscowość jest piękna, ludzie sympatyczni, jest jezioro Isąg - opowiada pani Irena. — Latem jest wielu turystów.
Sołtysce marzy się, aby zadbać o wygląd Pelnika, ale na to trzeba jeszcze poczekać. — Czekamy na drogę 527 z Olsztyna do Morąga — mówi. — Boimy się cokolwiek robić aby nasza praca nie poszła na marne.

Irena Krzywiec jest sołtysem już drugą kadencję. W naszym plebiscycie jest wiele pań. Dlatego nasz plebiscyt kończymy konferencją - zawsze w okolicach Dnia Kobiet. Tym razem będzie to środa 13 marca. Imprezę organizujemy przy współpracy ze starostą ostródzkim Andrzejem Wiczkowskim oraz burmistrzami: Tadeuszem Sobierajskim z Morąga i Stanisławem Siwkowskim z Miłomłyna oraz wójtami Piotrem Zwalińskim z Dąbrówna, Adamem Szczepkowskim z Grunwaldu, Robertem Malinowskim z Łukty, Piotrem Krajewskim z Małdyt i Bogusławem Fijasem z gminy Ostróda.

Samorządowcy doceniają pracę, jaką w mniejszych i większych miejscowościach wykonują sołtysi i nasze sołtyski.
Oprócz głównego plebiscytu regionalnego, dla sołtysek z największą liczbą głosów w poszczególnych gminach będą nagrody - przypominamy, że w czteroletniej kadencji sołtysa główną nagrodę w gminie można wygrać tylko raz!

Rada Powiatowa Warmińsko Mazurskiej Izby Rolniczej zadba o merytoryczną część konferencji. W tym roku będzie ona poświęcona rolniczemu handlowi detalicznemu oraz możliwości dofinansowania dla kół gospodyń wiejskich.

— Te dwa tematy są w tym roku przewodnie ponieważ zmieniły się przepisy dotyczące rolniczego handlu detalicznego, jak i kół gospodyń wiejskich — mówi Zofia Stankiewicz, przewodnicząca Rady Powiatowej WMIR w Ostródzie. — Chcemy, by liderki z naszego powiatu wiedziały, o co mogą się starać. Będzie merytorycznie, w konferencji wezmą udział prelegenci - pracownicy Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Olsztynie. Zaprosiliśmy też tych, którzy już działają na rynku. Zaprezentują swoje produkty na stoiskach, będzie można i spróbować, i pogadać.

Jak głosujemy? Tytuł "SuperSołtysa 2019" powiatu ostródzkiego otrzyma sołtys, który uzyska największą liczbę głosów oddanych za pomocą sms’ów nadesłanych w głosowaniu (koszt 2,46). Kolejnym dwóm kandydatom zostaną przyznane tytuły Srebrnego i Brązowego Sołtysa. Plebiscyty na "SuperSołtysa 2019" odbywa się we wszystkich powiatach województwa warmińsko-mazurskiego. Zostanie w nim wyłoniony także regionalny "SuperSołtys 2019" oraz tak jak w powiecie Sołtys Srebrny i Brązowy. Plebiscyt trwa do 11 marca 2019 roku.

http://ostroda.wm.pl/570045,Regulamin-Plebiscytu-na-Super-Soltysa-2019.html?preview=97fbb1af22dc2e62c934


Aktualny ranking:


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Tomek #2690772 | 83.6.*.* 2 mar 2019 08:06

  A mnie nie ma? Ciekawe dlaczego?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Soltys #2690360 | 185.139.*.* 1 mar 2019 11:50

  Wartośc pracy ludzkiej przeliczona na smsy za 2,46 . Zalosna idea, zalosny plebiscyt. Mozesz sam an siebei 100 smsow wysalc i wygrac. Ale po co? To prawdziwa wygrana? Juz uwierze, ze mieszkancy solectw rzucajaj sie zeby wyslac smsa platnego w jakism plebiscycie. To same rodziny albo sami soltysi/soltyski wysylaja na siebie smsmy. hehe

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages