Sobota, 26 września 2020. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Zareagowali w porę i uratowali kobiecie życie

2019-02-27 12:54:03 (ost. akt: 2019-02-27 12:56:25)

Autor zdjęcia: Policja

Czasami jeden moment w życiu, jedno wydarzenia, bądź chwilowe załamanie, popycha ludzi do dramatycznego kroku. W poniedziałkowy (25 lutego) wieczór do oficera dyżurnego ostródzkiej komendy zatelefonowała zaniepokojona mieszkanka powiatu i poinformowała, że jej siostra chce odebrać sobie życie, skacząc z przejścia dla pieszych znajdującego się nad torami w Ostródzie.

Na miejsce oficer dyżurny natychmiast wysłał patrol ruchu drogowego. Policjanci sprawdzili kładkę i teren nasypu kolejowego w Ostródzie. Choć początkowo nikogo nie zauważyli nie opuścili tego miejsca bacznie je obserwując.

Po chwili zauważyli młodą kobietę, która weszła na szczyt kładki i stanęła po zewnętrznej stronie bariery ochronnej. W tym czasie przejazd kolejowy został zamknięty i za chwilę miał nadjechać w to miejsce pociąg. Policjanci st. sierż. Paweł Wojtania i st. sierż. Leszek Zakrzewski mieli bardzo mało czasu na reakcję. Jednak nie wahali się ani chwili i niemal w ostatniej chwili ściągnęli kobietę w bezpieczne miejsce.

Na miejsce wezwane zostało pogotowie ratunkowe. Mieszkanka powiatu trafiła do szpitala, gdzie udzielono jej niezbędnej pomocy.

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ostr #2689331 | 185.139.*.* 27 lut 2019 16:53

  Pieśni pochwalne muszą być, dla ich przełożonych to bardzo ważne. Propaganda jest teraz najważniejsza a zwykli policjanci nic na to nie mogą poradzić.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Rota ślubowania-Ustawa o Policji #2689165 | 81.111.*.* 27 lut 2019 13:30

  Czytamy miedzy innymi: "...ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia...." Nie zrobili niczego, co by nie wynikało z ich obowiązku, taka praca, po to tam poszli. Równie dobrze, mozna pisać, że lekarz fajną operację zrobił, strażak fajnie pożar gasił itp. Wystarczyła wzmianka, ze kobieta chciała popełnić samobójstwo a Policja interweniowała, pieśni pochwalne to trochę na wyrost.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages