Poniedziałek, 13 lipca 2020. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

Nasz strażak w formie! Przemysław Żydaczek ponownie mistrzem Polski

2019-02-27 00:00:00 (ost. akt: 2019-02-27 00:12:25)

Autor zdjęcia: Archiwum P. Żydaczek

Aspirant Przemysław Żydaczek z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie został ponownie Halowym Mistrzem Polski! Tytuł przywiózł z mistrzostw w Grudziądzu i Toruniu.

W Grudziądzu i Toruniu odbyły się XVII Międzynarodowe Halowe Mistrzostwa Polski w Dwuboju Pożarniczym. Wzięły w nich udział reprezentacje województw oraz ze Słowacji i Białorusi. W skład warmińsko-mazurskiej reprezentacji Państwowej Straży Pożarnej wchodził strażak z Komendy Powiatowej PSP w Ostródzie aspirant Przemysław Żydaczek.

Dwubój pożarniczy tworzą dwie konkurencje: 100 metrów pożarnicze z przeszkodami oraz wspinanie po drabinie hakowej na 3 piętro wspinalni. Żydaczek zwyciężył w tak zwanej „setce” pożarniczej, jednocześnie ustanawiając nowy, halowy rekord Polski w tej konkurencji – 16,61 sekund. To jego drugi z rzędu tytuł Halowego Mistrza Polski.

Znakomicie zaprezentował się również w drugiej konkurencji – wspinaniu po drabinie hakowej. Zajął VI miejsce z czasem 15,28 sekundy. Suma czasów obu konkurencji dała wynik końcowy w dwuboju. Asp. Przemysław Żydaczek został Halowym Wicemistrzem Polski w dwuboju pożarniczym, osiągając wynik: 31,89 sekund.
Opr. kpt. Grzegorz Różański
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages