Złote kadetki SMS Ostróda, mistrzyniami ligi wojewódzkiej siatkarek

2019-02-10 16:48:14(ost. akt: 2019-02-10 17:08:55)
Gratulujemy kadetkom SMS Ostróda zdobycia mistrzostwa województwa

Autor zdjęcia: Archiwum SMS Ostróda

Siatkarskimi mistrzyniami Warmii i Mazur w kategorii kadetek są zawodniczki SMS Ostróda. Podopieczne Michała Michalaka wygrały dwa turnieje finałowe w Olsztynie i Ostródzie. Teraz mogą szlifować formę na krajowe ćwierćfinały.
- Zespół naszych kadetek jest naprawdę mocny - mówił po pierwszym turnieju finałowym ligi wojewódzkiej Michał Michalak. - Pewnie wygraliśmy w Olsztynie, więc na turnieju w Ostródzie chyba tylko kataklizm może nam odebrać mistrzostwo. Choć to młodzież i różne rzeczy mogą się zdarzyć.

Jednak podczas dwudniowej rywalizacji w hali Zespołu Szkół Zawodowych im. Staszica kataklizmu nie było i ostródzkie siatkarki miały wszystko pod kontrolą. Ponownie okazały się najlepsze podczas zmagań z Truso Elbląg, Absolwentem Olsztyn i Chemikiem Olsztyn.

Kadetki ostródzkiej SMS wygrały finałowe zmagania i są mistrzyniami województwa warmińsko-mazurskiego. Teraz przed ostródziankami kolejny cel czyli ćwierćfinały mistrzostw Polski. Gratulujemy i trzymamy kciuki.

Po mistrzostwo województwa sięgnęły: Wiktoria Makalus, Urszula Bobel, Wiktoria Stępień, Iga Dębska, Wiktoria Moczydłowska, Aniela Żukowska, Amelia Kosobucka, Aleksandra Kurbiedź, Julia Kowalewska, Sandra Kaczmarek, Kornelia Kuberska, Natalia Raplewicz.

Wyniki SMS Ostróda z drugiego finału: SMS - Chemik 3:0 (25, 23, 16), SMS - Absolwent 3:0 (19, 13, 19), SMS - Truso 3:0 (20, 22, 22).