Czwartek, 12 grudnia 2019. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Ryszard Nowicki, trener ostródzkich biegaczy ma dzisiaj urodziny

2019-02-10 10:53:42 (ost. akt: 2019-02-10 11:11:09)
Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin trenerze

Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin trenerze

Autor zdjęcia: Archiwum MLKS Ostróda

Od ponad trzydziestu lat szkoli kolejne pokolenia ostródzkich biegaczy średnio i długodystansowych. Wychował wielu medalistów mistrzostw Polski. Trener Ryszard Nowicki z MLKS Ostróda obchodzi dzisiaj (10 lutego) 66. urodziny. Życzymy 100 lat trenerze!

Trener Ryszard Nowicki swoim podopiecznym jest w stanie uchylić nieba. Załatwia sprawy, które wydają się niemożliwe do załatwienia. Pracę szkoleniową rozpoczął na początku lat 80. poprzedniego wieku. W tym czasie szkolił setki średnio i długodystansowców pochodzących z Ostródy i okolic. Najbardziej znaną jego wychowanką jest Grażyna Prokopek, która kilkukrotnie była mistrzynią Polski na początku XXI wieku. Później reprezentowała Polskę na igrzyskach olimpijskich w Atenach (2004) i Pekinie (2008). Wiele podopiecznych trenera Ryśka wcześniej i później zdobywało też medale mistrzostw kraju w różnych kategoriach wiekowych. W ten weekend ostródzki szkoleniowiec z dwiema zawodniczkami przebywa w Toruniu na mistrzostwach Polski U-18.

Ryszard Nowicki jest szkoleniowcem, klubowym kierowcą, jak trzeba mechanikiem, od wiosny do jesieni przygotowuje do biegania leśną pętlę nad Jeziorem Drwęckim, a zimą gdy potrzeba odśnieża bieżnię stadionu przy ul. Wyszyńskiego.

W niedzielę (10 lutego) trener Nowicki świętuje swoje kolejne urodziny. Z tej okazji życzymy wszystkiego naj, dużo zdrowia, cierpliwości w pracy z młodzieżą i kolejnych medali dla Ostródy.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages