Trzynasta kolejka pechowa dla pingpongistów Morlin Ostróda [zdjęcia]

2019-02-09 10:10:30(ost. akt: 2019-02-09 10:25:22)
Kolejne Derby Warmii i Mazur zakończyły się zwycięstwem Dekorglassu

W 13. kolejce spotkań LOTTO Superligi tenisistów stołowych zespół Morlin Ostróda na wyjeździe zmierzył się z walczącym o mistrzostwo Polski Dekorglassem Działdowo. Ostródzianie napsuli krwi gospodarzom, ale kolejny raz mecz zakończyli porażką.
W tygodniu dwóch niespodziewanych porażek doznali pingpongiści z Działdowa, którzy przegrali z zespołami z dolnych rejonów tabeli Energą Toruń i Olimpią Unią Grudziądz.

Po tych zdarzeniach zawodnicy Dekorglassu przed własną publicznością chcieli zrehabilitować się za ostatnie wpadki. Ostródzianie natomiast pojechali do Działdowa z nadziejami na skopiowanie wyczynu zespołów z Torunia i Grudziądza. Miał im w tym pomóc Tajwańczyk Hung Tzu Hsiang.

Zaczęło się obiecująco, bo dobry mecz rozgrywał Kacper Petaś i wygrał pierwszego seta z Jirim Vrablikiem. Była szansa na wygranie drugiego, ale po kolejnych dwóch partiach zrobiło się 2:1 dla grającego trenera Dekorglassu. Petaś doprowadził do remisu w setach, ale w piątym starciu Vrablik, wykorzystał sprawdzone elementy z wcześniejszych setów i wypunktował młodszego rywala.

W drugiej grze Hung nie uporał się obrońcą Wang Yangiem, przegrał w trzech setach i gospodarze prowadzili 2:0. Po trzech setach pojedynku Xu Wenlianga z Marco Gollą 2:1 prowadził zawodnik z Ostródy. Niestety w czwartym secie pingpongista Morlin po jednej z akcji doznał urazu biodra, nie był w stanie kontynuować rywalizacji na wcześniejszym poziomie i przegrał 2:3.

Dekorglass Działdowo – Morliny Ostróda 3:0
Jiri Vrablik – Kacper Petaś 3:2 (-9, 9, 5, -6, 4), Wang Yang – Hung Tzu Hsiang 3:0 (9, 7, 4), Xu Wenliang – Marco Golla 3:2 (13, -7, -8, 4, 7)