Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

XXI Ostródzkie Kaziuki Wileńskie

2019-02-07 10:14:22 (ost. akt: 2019-02-17 10:13:40)

Autor zdjęcia: archiwum wm.pl

Już po raz dwudziesty pierwszy w Ostródzie z okazji imienin Kazimierza odbędą się Ostródzkie Kaziuki Wileńskie. Obchody rozpoczną się w niedzielę 17 lutego.

Uroczystości rozpoczną się symbolicznym zapaleniem zniczy przed tablicą poświęconą Mieczysławowi Czerniawskiemu, w kościele p.w. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Ostródzie o godzinie 13:15.

Tradycja corocznego świętowania Ostródzkich Kaziuków Wileńskich cieszy się ogromnym zainteresowaniem, o czym świadczy coroczna bardzo wysoka frekwencja mieszkańców miasta i powiatu ostródzkiego.

Zgromadzeni wezmą udział w intencjonalnej mszy świętej, po której przemaszerują ulicami miasta do hali sportowo-widowiskowej Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji, gdzie będą miały miejsce główne Kaziukowe uroczystości. Orszakowi będzie przewodził jadący na koniu Święty Kazimierz - Patron Polski i Litwy, powóz konny oraz poczet sztandarowy.

W hali OCSiR na gości będzie czekał Jarmark Kaziukowy z degustacją potraw wileńskich, ze stoiskami z Wilna, z palmami wileńskimi oraz garncarką z Glincyszek. Tu będzie można obejrzeć i nabyć wyroby rękodzieła.

Uroczystość uświetnią występy Zespołu Pieśni i Tańca „Ojcowizna” oraz Grupy Wokalnej Zespołu „Wilenka”. Część artystyczną poprowadzi znany duet: Ciotka Franukowa i Wincuk, w których od lat wcielają się Anna Adamowicz i Dominik Kuziniewicz.

Wstęp wolny.
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages