Siatkarze amatorzy wrócili do gry, po feriach bez niespodzianek

2019-02-06 10:02:11(ost. akt: 2019-02-06 10:17:12)
Zespoły OSP Ostróda i Constractu Lubawa tym razem grały najdłużej

Autor zdjęcia: Archiwum OCSiR

Na parkiet hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji wróciły zespoły występujące w amatorskiej I lidzie siatkówki. Po dwóch tygodniach zimowej przerwy liderzy utrzymali formę i w trzech setach wygrali swoje pojedynki.
Podczas ferii zimowych na pewno nie próżnowali siatkarze SMS Ostróda, którzy przygotowywali się do meczów trzecioligowych. I właśnie w pierwszej po feriach kolejce naprzeciw siebie stanęły dwie drużyny ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

Zajmujący 1. miejsce SMS I poważnie potraktował młodzież z SMS II i zrobił kolejny krok w kierunku mistrzostwa Ostródy. Lider wygrał w trzech setach i utrzymał przewagę nad drugim Comfortem. A wiceliderzy też nie stracili za dużo czasu i energii w rywalizacji z Jokersem. Comfort po trzech szybkich setach dopisał kolejny komplet punktów do swojego dotychczasowego dorobku.

Najwięcej czasu na parkiecie spędziły zespoły OSP Ostróda i lubawskiego Constractu. "Ochotnicy" wygrali pierwszego seta, który był jednocześnie ich ostatnią zdobyczą w tym pojedynku. W kolejnych trzech partiach lubawianie byli trochę lepsi.

Wyniki 11. kolejki spotkań: SMS I Ostróda - SMS II Ostróda 3:0 (14, 12, 12), OSP Ostróda - Constract Lubawa 1:3 (16, -20, -18, -21), Comfort - Jokers 3:0 (16, 20, 13).

W przyszłym tygodniu amatorska I liga rozegra dwie kolejki spotkań i poznamy nowego mistrza Ostródy.