AZS UWM Olsztyn zagrał do końca i pokonał SMS Ostróda w pięciu setach [zdjęcia]

2019-02-02 06:58:58(ost. akt: 2019-02-02 08:08:58)
Siatkarze SMS Ostróda pierwszy raz w tym sezonie przegrali na własnym parkiecie

W meczu o 2. miejsce w III lidze siatkarzy SMS Ostróda był bliski wygrania z AZS UWM Olsztyn. Niestety ostródzianie nie wykorzystali atutu własnej hali, nie utrzymali też wysokiej przewagi w tie-breaku i po trosze na własną prośbę zeszli z parkietu pokonani.
Ewentualne zwycięstwo ostródzkich siatkarzy miało ich przybliżyć do 2. miejsca, które daje możliwość gry w barażach o II ligę. Naprzeciw siebie stanęły trzeci w tabeli SMS i drugi AZS UWM, który przed tym pojedynkiem miał jednopunktową przewagę nad ostródzianami.

Olsztynianie mieli widocznie do pokonania kawał drogi, bo spóźnili się na mecz i rywalizacja w hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji rozpoczęła się z półgodzinnym opóźnieniem. Dobrze zaczęli gospodarze od prowadzenia 4:0, później było 7:3. Ale im dalej w siatkarski las, tym więcej drzew i olsztynianie pierwszy raz prowadzili w secie przy stanie 13:12. Co wyrwali tego nie oddali i po otwierającej partii ostródzianie przegrywali 0:1.

W drugim secie SMS prowadził w pewnym momencie 9:2, ale ponownie miał długi przestój w środkowym okresie, na szczęście dowiózł skromną przewagę i w meczu zrobiło się 1:1. Trzecie starcie od początku prowadzili goście, dopiero po punktowej zagrywce Mateusza Szymańskiego SMS prowadził 9:8. W tej partii zawodnicy i trenerzy obu drużyn mieli sporo uwag do pracy sędzie, posypały się żółte kartki, ale końcówka była dobra dla gospodarzy po kończącym ataku Dominika Cieślaka objęli prowadzenie 2:1.

Czwarty set zaczął się prowadzeniem miejscowych 6:2, ale za kilka chwil było 6:6. Później długo obie ekipy walczyły punkt za punkt i dopiero w końcówce skuteczniejsi byli olsztynianie, doprowadzając do remisu w meczu.

Kiedy w tie-breaku było 12:7 dla SMS chyba mało kto spodziewał się, że ostródzianie zejdą z parkietu pokonani. Ale okazało się, że można. Nerwowość, brak pomysłu na rozegranie, nieskuteczność w ataku, a na koniec trzy indywidualne, niewymuszone błędy najbardziej doświadczonych zawodników i z wygranej cieszyli się olsztynianie.

Po tej porażce zespół SMS plany rywalizacji o II ligę musi raczej odłożyć na następny sezon,

SMS Ostróda - AZS UWM Olsztyn 3:2 (-22, 23, 21, -22, -13)