środa, 22 stycznia 2020. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Mazurskie Agro Show w Ostródzie. Tu trzeba być!

2019-02-03 06:00:00 (ost. akt: 2019-02-01 15:52:41)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

To będzie piąta edycja Mazurskiego Agro Show w Ostródzie. Tegoroczna wystawa odbędzie się w dniach 9-10 lutego. Będzie można na niej obejrzeć najnowszą ofertę maszyn i urządzeń rolniczych.

Mazurskie Agro Show co roku otwiera sezon wystaw rolniczych i jest najważniejszym wydarzeniem branżowym dedykowanym rolnikom z północno-wschodniej Polski. To wystawa regionalna, stworzona z myślą o rolnikach, którzy mieszkają i pracują w województwie warmińsko-mazurskim i województwach ościennych, a także przeznaczona dla regionalnych dystrybutorów reprezentujących wszystkie czołowe krajowe i zagraniczne marki maszyn i urządzeń rolniczych. 

Co roku na wystawie prezentuje się ponad 200 firm i odwiedza ją ponad 40 tysięcy rolników. Jest doskonałym miejscem nie tylko do zapoznania się z kompleksową ofertą maszyn, ale również do dokonania zakupów przez przybyłych na imprezę rolników, tuż przed rozpoczęciem nowego sezonu. Impreza odbywa się Expo Mazury w Ostródzie na ul. Grunwaldzkiej 55. Jej organizatorem jest Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

Pierwsza edycja wystawy miała miejsce w 2015 roku. Organizacja wystawy okazała się strzałem w dziesiątkę. Od pierwszej edycji cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony wystawców i rolników, którzy licznie przybywają na wystawę z województwa warmińsko-mazurskiego oraz z regionów ościennych.

— Wystawa cały czas się rozwija — mówi Michał Spaczyński, wiceprezes Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych. — Od samego początku z edycji na edycję notujemy wzrost liczby firm wystawiających się na imprezie oraz wzrost wynajętej powierzchni wystawienniczej.

Ubiegłoroczna wystawa odbyła się w największych halach obiektu Expo Mazury i pomieściła stoiska 230 firm. Jest to rekordowy wynik i lepszy od poprzedniego o niemal 10 proc.
— Piąta edycja pod tym względem też zanosi się na rekordową, a rok temu wystawę odwiedziło 41 336 osób — dodaje Michał Spaczyński.

Mazurskie Agro Show to nie tylko wystawa maszyn i urządzeń rolniczych. Swoje oferty zaprezentują także firmy nasienne, przedsiębiorstwa nawozowe, prasa branżowa, organizacje rolnicze oraz inne podmioty i instytucje związane z branżą rolną. Na wystawie swoje miejsce będą miały również punkty doradcze Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz innych agencji rządowych związanych z rolnictwem. Dla rolników będzie to zatem doskonała i niepowtarzalna okazja, by uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące branży, szczególnie w kwestii dotacji unijnych.

Podczas najbliższej edycji, tradycyjnie już największą powierzchnię wystawienniczą zajmą ekspozycje maszyn i urządzeń rolniczych i to one będą największą atrakcją wystawy. Na wystawie obecni będą wszyscy czołowi dystrybutorzy z regionu północno-wschodniej Polski, którzy na swoich stoiskach pokażą maszyny i urządzenia krajowych oraz zagranicznych marek.

Podobnie jak w latach ubiegłych, patronat honorowy nad wystawą objął minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Patronat medialny nad wydarzeniem kolejny rok z rzędu sprawować będzie TVP 1.

Wstęp na wystawę, parkingi oraz katalogi wystawy będą bezpłatne.
Wystawa odbędzie się w dniach 9-10 lutego 2019 roku i będzie czynna dla odwiedzających w godzinach: 9:00-17:00.

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. bolek #2674524 | 83.9.*.* 3 lut 2019 08:14

  Biedaki pójdą tylko fotek narobią i potem na fejsbuczku będą sie afiszować. Cóż za radość nie siedzieć w swoim traktorze :) To nie są żadne targi, tam nikt nie będzie sie targować no chyba że o miejsce w kolejce do zdjęcia nie swojego sprzętu. Ciemna maso ruszaj !

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages