Sobota, 8 sierpnia 2020. Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna

Przebiegną nad morzem blisko 150 kilometrów i wrócą do Ostródy

2019-01-29 09:30:00 (ost. akt: 2019-01-29 00:03:03)
Biegaczka MLKS Ostróda najwięcej czasu spędzają na plaży, mimo że aura jest mało plażowa

Biegaczka MLKS Ostróda najwięcej czasu spędzają na plaży, mimo że aura jest mało plażowa

Autor zdjęcia: Archiwum MLKS

Pracowicie okres ferii zimowych spędza część biegaczek MLKS Ostróda. W odróżnieniu od wielu sportowców, którzy w tym czasie przebywają w górach ostródzkie lekkoatletki akumulatory przed sezonem 2019 ładują nad morzem w Świnoujściu.

W nadmorskim klimacie, głównie na plaży, a także na stadionie lekkoatletycznym podopieczne Ryszarda Nowickiego zaliczają biegiem kolejne kilometry. Tam też na piaszczystych wzniesieniach naturalnie robią siłę.

- Wszystkie dziewczyny ciężko pracują, głównie biegają po piasku, a to dobrze wchodzi w nogi, często połowa treningu odbywa się pod wiatr, tak że budujemy moc - mówi trener Nowicki. - W tym roku pojechaliśmy zimą do Świnoujścia, ponieważ mamy tutaj lepsze warunki do treningu. Po drugie jod, którego o tej porze roku jest sporo, dobrze dziewczynom zrobi. Tylko niedzielę mieliśmy wolną, a poza tym trenujemy dwa razy dziennie. Tak średnio w czasie zgrupowania dziewczęta przebiegną nad morzem około 150 kilometrów. Korzystając z okazji pozdrawiamy wszystkich ostródzkich biegaczy i naszych kibiców.

Ostródzkie lekkoatletki ze zgrupowania w Świnoujściu wracają w czwartek, a w sobotę wystartują w mityngu halowym, który odbędzie się w Toruniu.

Wyjazd ostródzkich lekkoatletek na zimowe zgrupowanie jest dofinansowane z budżetu Gminy Ostróda.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages