Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Ostródzcy policjanci skontrolowali blisko 400 kierowców

2019-01-28 17:23:23 (ost. akt: 2019-01-28 17:29:50)

Autor zdjęcia: Policja

Warmińsko-mazurska drogówka dzisiaj rano przeprowadziła działania „Alkohol i narkotyki". Do akcji włączyli się ostródzcy policjanci.

Policyjna akcja ma na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego kierujących pod wpływem alkoholu i narkotyków, a tym samym ograniczyć liczbę zdarzeń drogowych, których przyczynami są środki odurzające.

Tylko w ciągu 3 godzin warmińsko-mazurscy policjanci przebadali 5885 kierujących, 12 było pod wpływem alkoholu. Żaden ze skontrolowanych kierujących nie był pod wpływem narkotyków.

Ostródzcy policjanci ostródzkiej drogówki dołączyli do wojewódzkiej akcji i przeprowadzili na terenie powiatu ostródzkiego działania pn. "Alkohol i narkotyki".

Przez kilka godzin funkcjonariusze skontrolowali blisko 400 kierowców. W tym czasie zatrzymali jedną kobietę, która kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości. Badanie na zawartość alkoholu w jej organizmie wykazało ponad promil tej substancji. Kobieta straciła już prawo jazdy, a za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

W ręce funkcjonariuszy trafiło również dwóch kierowców, którzy wsiedli za kółko nie posiadając do tego uprawnień. Obaj za popełnione wykroczenie zostali ukarani mandatami.

Przypominamy. Jazda pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka, uniemożliwia bezpieczne uczestnictwo w ruchu drogowym i jest prawnie zabroniona. Prowadzenie pojazdu wymaga koordynacji wzrokowo-ruchowej, ponieważ podczas jazdy większość informacji docierających do kierowcy to informacje wzrokowe.

Należy również pamiętać, że im więcej alkoholu spożyliśmy, tym dłużej trwa neutralizowanie tej substancji w organizmie. Bardzo niebezpiecznym zjawiskiem jest nieświadoma nietrzeźwość kierującego. Najczęściej ma ona miejsce, gdy ktoś pił alkohol poprzedniego dnia i wydaje mu się, że w organizmie nie został ślad po „promilach”. Okazuje się jednak, że nawet kilkugodzinny sen nie gwarantuje, że kierujący jest w dobrej dyspozycji do prowadzenia pojazdu.
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. O #2671507 | 89.228.*.* 29 sty 2019 17:36

  znowu jakieś nielegalne akcje i kto je przeprowadza? Stróże prawa,to paranoja jakaś. w

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. olo #2671065 | 78.10.*.* 28 sty 2019 22:42

  kto im pozwolił na kontrole na zatoce przystankowej? to właśnie są stróże PRAWA

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. ORLik #2670890 | 185.35.*.* 28 sty 2019 17:51

  A kto kontroluje tych co kontrolują? Jako były pracownik stacji paliw, wielokrotnie sprzedawałem "małpki" piwo policjantom na nocnych patrolach

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages