Szczęśliwa trzynastka SMS Ostróda, wygrali pięciosetówkę w Ełku

2019-01-28 10:25:40(ost. akt: 2019-01-28 10:32:06)
Siatkarze z Ostródy po meczu długo dyskutowali z arbitrem

Autor zdjęcia: Archiwum SMS Ostróda

Trzeci SMS Ostróda i czwarty Dream Ełk stanęły naprzeciw siebie w meczu 13. kolejki siatkarskiej III ligi mężczyzn. Zanosiło się na szybkie zwycięstwo ostródzian. Ekspresowo wygrali dwa sety, ale dopiero po pięciu zapewnili sobie kolejne ligowe zwycięstwo.
Siatkarze z Ostródy są niepokonani w rundzie rewanżowej III ligi. W Ełku byli jednak o krok od pierwszej porażki. Jednak musieli się zmagać nie tylko z rywalami po drugiej stronie siatki, ale też swoje dołożyli sędziowie, którzy w tie-breaku jakby zapomnieli na czym polega ich robota.

Podopieczni Jakuba Michalak szybko wygrali pierwsze dwa sety. Wtedy na parkiecie pojawiło się kilku rezerwowych SMS, gra ostródzian siadła, skorzystali z tego siatkarze z Ełku i doprowadzili do remisu w meczu. Sprawa końcowego wyniku rozstrzygnęła się w tie-breaku. W piątej partii zanosiło się na pewne zwycięstwo gości, którzy prowadzili 14:11. I wtedy w roli głównej zamiast siatkarzy wystąpił arbiter. Po jego kontrowersyjnych decyzjach przewaga ostródzian stopniała do jednego punktu. Ale ostatnie słowo należało do ekipy SMS, która wygrała 15:13 i całe spotkanie 3:2. Dzięki wygranej w Ełku zespół z Ostródy zajmuje 3. miejsce i w następnej kolejce we własnej hali powalczy o pozycję wicelidera z AZS UWM Olsztyn. Mecz w piątek o godz. 17 w hali OCSiR.

Dream Ełk – SMS Ostróda 2:3 (-20, -20, 21, 16, -13)