Piłkarze Sokoła Ostróda trochę postrzelali w pierwszym sparingu

2019-01-26 19:42:49(ost. akt: 2019-01-26 20:34:05)
Mateusz Dampc strzelił dwa gole w sparingu z Lechem Rypin

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Po trzech tygodniach zimowych przygotowań pierwszy mecz kontrolny w nowym roku rozegrali trzecioligowcy ostródzkiego Sokoła. Podopieczni Jarosława Kotasa dobrze zabawili się z czwartoligowym Lechem Rypin, którego pokonali, strzelając aż dziewięć goli.
W pojedynku z czwartoligowym Lechem rewelacyjnie przed bliskostuosobową grupą fanów Sokoła zaprezentował się nowy napastnik. To wypożyczony na rundę wiosenną 23-letni Mateusz Dampc ze Stolemu Gniewino. Nowy nabytek ostródzkiego klubu dwoma trafienia zameldował się w ekipie piłkarzy z jachtem na piersiach. Potrzebował do tego zaledwie 22 minut. Były to jedyne trafienia ostródzian w pierwszych 45 minutach.

Na dobrze przygotowanej murawie przy ul. 3 Maja ostródzianie od początku dominowali. W pierwszej części gry goście dwa razy oddali strzały na bramkę Sokoła. Przed przerwą piłkarze z Ostródy mieli jeszcze kilka szans na pokonanie bramkarza Lecha, jednak wynik nie zmienił się.

Za to po zmianie stron ostródzianie potrzebowali zaledwie 20 minut na zdobycie kolejnych pięciu goli. Wtedy na boisku pojawiło się dziewięciu nowych ostródzian, którzy szybko zaznaczyli swoją przewagę. Mimo że kapitan Sokoła Marcina Kajca zachęcał kolegów do jeszcze skuteczniejszej gry, to gospodarzom nie udało się zafundować rywalom dwucyfrówki.

Sokół Ostróda – Lech Rypin 9:0 (2:0)
1:0, 2:0 - Dampc (7, 22), 3:0 - samobójczy (52), 4:0, 5:0 - zawodnik testowany (56, 60), 6:0- Kajca (64), 7:0 - Panek (66), 8:0, 9:0 - Siedlik (84, 87)