Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Zapraszamy na 14. edycję Zimowego Biegu Sasinów na Wzgórza Dylewskie

2019-01-23 09:07:24 (ost. akt: 2019-01-23 09:26:09)
Ostatni raz na nartach uczestnicy Zimowego Biegu Sasinów biegali w 2017 roku

Ostatni raz na nartach uczestnicy Zimowego Biegu Sasinów biegali w 2017 roku

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Góra Dylewska to najwyższe wzniesienie na Warmii i Mazurach. Od kilkunastu lat zimą wokół Wzgórz Dylewskich rozgrywany jest Zimowy Bieg Sasinów. Przewidziany jest dla biegaczy na nartach. 16 lutego odbędzie się 14. edycja tej cyklicznej imprezy.

Od kilkunastu lat, o ile zima jest łaskawa i sypnie śniegiem, wokół Wzgórz Dylewskich amatorzy biegania na nartach startują w Zimowym Biegu Sasinów. Ostatnie zimowe bieganie na nartach (12. edycja) wygrał zawodnik z Litwy . W tym roku po raz 14. fani rywalizacji na biegówkach spotkają się w Wysokiej Wsi na Zimowym Biegu Sasinów.

- Teraz warunki do biegania na nartach są dobre, ale byłyby jeszcze lepsze gdyby śniegu było ciut więcej - mówi Jacek Tracz. - Bardzo byśmy chcieli, żeby takie warunki utrzymały się do dnia, na który zaplanowany mamy 14. Zimowy Bieg Sasinów. Trochę zmienione są trasy, więc może być ciekawie.

Bieganie na nartach polecamy w sobotę 16 lutego, jego organizatorem będzie Stowarzyszenie Miłośników Wzgórz Dylewskich. Jeżeli ktoś w tym sezonie jeszcze nie próbował swoich sił na biegówkach to polecamy wyjazd w okolice Wzgórz Dylewskich. Tam na razie są dobre warunki do biegania.

Wzorem wcześniejszych edycji rywalizacja narciarzy odbędzie się na dwóch dystansach 5 i 10 km. Zapisy w dniu biegu. O szczegółach będziemy informowali na bieżąco.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages