O mistrzostwo gminy Ostróda walczą WAKS Turznica i Zabawa Samborowo [zdjęcia]

2019-01-22 12:14:17(ost. akt: 2019-01-22 12:20:18)
Po trzech kolejkach Ligi Mistrzów w gminnej halówce jest dwóch kandydatów do mistrzostwa

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

Zabawa Samborowo i WAKS Turznica to jedyne ekipy w Lidze Mistrzów gminnej halówki, które mają komplet punktów po trzech kolejkach spotkań. Natomiast w Lidze Europy najwyżej w tabeli jest były mistrz gminy Ostróda Terra Durąg.
Ekipa WAKS Turznica pewnie kroczy po halowe mistrzostwo gminy Ostróda. W 3. kolejce spotkań Ligi Mistrzów turzniczanie wyeliminowali kolejnego kandydata do korony mistrzowskiej. Pewnie pokonali drużynę FC Toronto. Ich główny rywal do korony mistrzowskiej LA Zabawa Samborowo w pierwszej połowie sprawił radoś zespołowi WAKS, bo do przerwy tylko remisował (1:1) z Górą Idzbark. Jednak po zmianie stron Łukasz Goździejewski, Adrian Leśnicki i inni wzięli się do roboty, wysoko ogrywają team z Idzbarka.

Wyniki 3. kolejki LM gminnej halówki: Husaria Lichtajny – Luzacy Zwierzewo 9:2, Paka Samborowo – Iskra I Smykówko 2:2, LA Zabawa Samborowo – Góra Idzbark 8:4, WAKS Turznica – FC Toronto 5:2.

W rywalizacji Ligi Europy na razie dobrze radzą sobie ubiegłoroczni mistrzowie gminy Ostróda z Terry Durąg, którzy zajmują 1. miejsce.. Choć w 2. kolejce spotkań nie mieli łatwej przeprawy w konfrontacji z FC Young Boys. Do przerwy mistrzowie przegrywali 3:4. Ale w drugiej połowie po obustronnej wymianie ciosów byli skuteczniejsi i zdobyli trzy punkty. Trudna przeprawę po drugi komplet punktów miała też Iskra II Smykówko, która okazała się minimalnie lepsza od Teamu Kraplewo.

Wyniki 2. kolejki spotkań LE: FC Oldboys – Toronto Team 6:2, Terra Durąg – FC Young Boys 7:6, Iskra II Smykówko – Team Kraplewo 4:3.