Rezerwy Morlin Ostróda pokonały UKS Sanniki i są na 1. miejscu

2019-01-21 09:18:25(ost. akt: 2019-01-21 09:44:58)
Piątka pingpongistów Morliny II Ostróda, którzy zajmują 1. miejsce w II lidze

Autor zdjęcia: Archiwum

Zajmujący 4. miejsce UKS Sanniki przyjechał do Ostródy na mecz 10. kolejki II ligi. Wiceliderujący zespół Morlin II w małej sali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji wygrał i przy remisie prowadzącego w tabeli Dekorglassu II Działdowo wskoczył na fotel lidera.
Zaczęło się od prowadzenia gospodarzy, po pierwszej serii gier indywidualnych był 3:1 dla Morlin II. Na pierwszym stole Szymon Kolasa w czterech setach uporał się ze swoim rywalem, natomiast Maksymilian Miastowski pewnie wygrał 3:0. Na "dwójce" Łukasz Sokołowski po trzech setach cieszył się ze zwycięstwa. Jedynej porażki na tym etapie doznał Wojciech Chrząszcz.

Na remis wypadły pojedynki deblowe . Na górze (stół nr 1) debel Miastowski/Chrząszcz 3:1 pokonał parę z UKS Sanniki. Też w czterech setach rozstrzygnęła się druga gra podwójna, którą przegrali Kolasa i Sokołowski.

W tym momencie ostródzianie prowadzili 4:2 i potrzebowali dwóch wygranych gier do wygrania meczu. Zawodnicy Morlin II szybko to zrobili zwycięstwa Kolasy, Sokołowskiego i Chrząszcza zapewniły gospodarzom zwycięstwo.

Morliny II pokonały Sanniki, a dzięki potknięciu Dekorglassu II Działdowo (remis 5:5 z Gąbinem) na zakończenie pierwszej rundy ostródzianie wskoczyli na 1. miejsce w tabeli.

- Cieszę się z postawy całego zespołu. Każdy z naszej piątki przez całą rundę dawał z siebie wszystko i walczył o każdą piłkę. W dużej mierze dzięki temu jesteśmy liderami - skomentował kapitan ostródzkiej drużyny Wojtek Chrząszcz

Morliny II Ostróda - UKS Sanniki 7:3
Punkty dla Morlin II: Kolasa 2, Sokołowski 2, Miastowski 1,5, Chrząszcz 1,5