Sobota, 8 sierpnia 2020. Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna

Policjanci przypominają o bezpieczeństwie przed feriami

2019-01-17 11:06:07 (ost. akt: 2019-01-17 11:11:15)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: archiwum wm.pl

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami, dlatego ostródzcy policjanci aktywnie przygotowują się do tego czasu, organizując spotkania i akcje poświęcone promowaniu bezpiecznych postaw wśród dzieci i młodzieży podczas zimowego wypoczynku. Wszystko pod hasłem "Bezpieczne Ferie 2019".

Wolne dni zbliżają się wielkimi krokami. Dzieci i młodzież nie mogą doczekać się już ostatniego dzwonka przed feriami zimowymi. Te, zgodnie z kalendarzem roku szkolnego ogłoszonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej przypadają w naszym województwie w dniach 21 stycznia– 3 lutego 2019 r.

Zbliżające się ferie to również czas spotkań policjantów z dziećmi i młodzieżą. Wszystko po to, by każdy bezpiecznie mógł wrócić do nauki. Podczas pogadanek funkcjonariusze przypominają podstawowe zasady bezpieczeństwa oraz instruują, jak należy zachować się w sytuacjach zagrożenia.

Ponieważ zimą szybko zapada zmrok, a dzieci przebywają na powietrzu dłużej niż w czasie nauki szkolnej, policjanci uświadamiają podczas spotkań jak istotne jest noszenie elementów odblaskowych. Przypominają również jak należy zachowywać się podczas pobytu w domu i poza nim bez opieki rodziców.

Informują dzieci, o tym, że nie wolno przyjmować od obcych jakichkolwiek prezentów i słodyczy, oddalać się z obcym z miejsca zabaw czy wsiadać do pojazdów kierowanych przez nieznajomych. Policjanci przypominają dzieciom, aby podczas nieobecności rodziców w domu nikomu nie otwierały drzwi bez porozumienia się z rodzicami.

Ferie zimowe to przede wszystkim czas radości, wolności i swawoli. Aby minęły one szczęśliwie i bez przykrych „niespodzianek” rodzice oraz opiekunowie muszą również zadbać o bezpieczeństwo swoich dzieci.

Co ważne nasze działania nie kończą się wraz z ostatnim dzwonkiem w szkole. Policjanci także przez całe ferie jak i wakacje będą dbać o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży.

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages