Czwartek, 22 sierpnia 2019. Imieniny Cezarego, Marii, Zygfryda

Pisa Barczewo była najlepsza w halowym turnieju 9-latków [zdjęcia]

2019-01-14 09:41:56 (ost. akt: 2019-01-14 10:00:35)
Turniej rocznika 2010 był drugim z pięciu zaplanowanych na ten sezon zimowy przez AP Ostróda

Turniej rocznika 2010 był drugim z pięciu zaplanowanych na ten sezon zimowy przez AP Ostróda

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Niektórzy jeszcze nie potrafią zawiązać butów, ale mają wielką ochotę do biegania za piłką. Zespoły z rocznika 2010 w hali OCSiR rywalizowały w turnieju zorganizowanym przez AP Ostróda. Najlepiej przez turniejowe trudy przeszli piłkarze Pisy Barczewo.

Hala Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji drugi raz w tym sezonie zimowym była areną zmagań adeptów futbolu podczas turnieju zorganizowanego przez Akademię Piłkarską Ostróda. Na parkiecie OCSiR do rywalizacji stanęli zawodnicy urodzeni w 2010 roku i młodsi. O ile dla niektórych zawiązanie butów jest jeszcze za trudną sztuką, to byli tacy, którym piłka wcale nie przeszkadzała.

W tej kategorii wiekowej na bok schodzą założenia taktyczne i piłkarskie kombinowanie na parkiecie. Podczas tych zawodów mali piłkarze walczą od pierwszego do ostatniego gwizdka arbitra bez względu na wynik. Po meczach zdarzały się łzy przegranych, podobne emocje udzielały się tym, którzy nie wykorzystywali rzutów karnych. Zdarzało się, że po zakończeniu rywalizacji niektórzy nie chcieli przybić piątki, ale natychmiast na to reagowali trenerzy. I o to właśnie chodzi, bo w tego typu turniejach nie chodzi tylko o wynik, w tym wieku one mają wychowywać młodych sportowców i uczyć postaw fair.

A w rywalizacji na parkiecie najlepsi okazali się piłkarze Pisy Barczewo, którzy w finale 2:0 pokonali Żuri Olsztyn. Na 3. miejscu rywalizację zakończyła Jedynka Nidzica po zwycięstwie 2:0 nad AP II Ostróda. Po rzutach karnych wygranych 3:2 na 5. miejscu uplasowali się piłkarze Grunwaldu Gierzwałd. Natomiast 8. miejsce zajął AP I Ostróda.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages