Piątek, 3 lipca 2020. Imieniny Anatola, Jacka, Mirosławy

Byli pod ścianą, musieli wygrać, było ciężko, ale zdobyli dwa punkty

2019-01-12 08:57:03 (ost. akt: 2019-01-12 09:29:30)
Marco Golla zdobył punkt decydujący o zwycięstwie Morlin Ostróda

Marco Golla zdobył punkt decydujący o zwycięstwie Morlin Ostróda

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

W meczu 11. kolejki pingpongowej LOTTO Superligi naprzeciw siebie stanęły zespoły ze strefy spadkowej. Przedostatnie Morliny Ostróda podejmowały ostatnią Palmiarnię Zielona Góra. Gospodarze musieli wygrać i mocno się namęczyli, żeby zrealizować cel.

Zaczęło się zgodnie z planem. Hung Tzu Hsiang pewnie w trzech setach wypunktował Łukasza Wachowiaka. Młody zawodnik Palmiarni stawiał opór, jednak to było zbyt mało na aktualnego mistrza Tajwanu.

Do drugiej gry trener Tomasz Krzeszewski wystawił Marco Gollę, który zmierzył się z Kamilem Nalepą. Obaj znają się ze sobą bardzo dobrze, gdyż razem w grze podwójnej świętowali największe sukcesy. Ku niezadowoleniu ostródzkich kibiców Golla przegrał z bardzo dobrze dysponowanym Nalepą w trzech setach 0:3.

Kiedy było 1:1 w meczu w trzeciej grze Kamil Dziadek spotkał się z reprezentującym Austrię Maciejem Kołodziejczykiem. To był najbardziej wyrównany pojedynek w hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji. Dziadek przegrał pierwszą partię do 7, by w kolejnej odsłonie prowadzić 10:5. I tu gracz Morlin może “pluć sobie w brodę”, ponieważ przegrał do 11. Trzecią partię wygrał ostródzianin i złapał kontakt. Niestety, w kolejnej odsłonie mistrz Europy i świata Kadetów z 2016 roku konsekwentnie prowadził grę i pokonał Dziadka.

W tym momencie Morliny przegrywały z Palmiarnią 1:2. W czwartej zagrał Hung ponownie okazał się bezbłędny. Tajwańczyk wygrał z Kamilem Nalepą 2:0. Znowu był remis w meczu i o losach spotkania zdecydowała ostatnia gra Golli z Wachowiakiem. Zaczęło się źle, bo pierwszą partię do 10 przegrał Golla. Później ostródzianin posłuchał rad trenera Krzeszewskiego, grał w tzw. "wolne miejsca" i wygrał kolejne dwie partie, zapewniając Morlinom drugie w sezonie zwycięstwo.


Morliny Ostróda – Palmiarnia Zielona Góra 3:2
Hung Tzu Hsiang– Łukasz Wachowiak 3:0 (8, 5, 8), Marco Golla – Kamil Nalepa 0:3 (-8, -6, -10), Kamil Dziadek – Maciej Kołodziejczyk 1:3 (-7, -11, 8, -8), Hung – Nalepa 2: (10, 8), Golla – Wachowiak 2:1 (-10, 5, 2)

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages