środa, 29 stycznia 2020. Imieniny Franciszka, Konstancji, Salomei

Dobre warunki do biegania na nartach na Wzgórzach Dylewskich

2019-01-10 11:56:03 (ost. akt: 2019-01-10 12:31:37)
Wokół Góry Dylewskiej są dobre warunki do biegania na nartach

Wokół Góry Dylewskiej są dobre warunki do biegania na nartach

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Ponad 20 centymetrów, taka warstwa śniegu pokrywa Wzgórza Dylewskie, to dobre warunki do biegania na nartach - mówi Jacek Tracz z Wysokiej Wsi, który przygotował już dwie trasy biegowe. Zatem wszystkich fanów biegówek zapraszamy do biegania wokół Góry Dylewskiej.

Jacek Tracz z Wysokiej Wsi jest jednym z sześciu Polaków, którzy ukończyli cykl morderczych 20 biegów narciarskich Worldloppet (najdłuższy na dystansie 90 km) i uzyskał tytuł Worldloppet Global Master. Na nartach biegał na wszystkich kontynentach oprócz Afryki. Zatem skoro ktoś taki zaprasza do biegania na nartach po Wzgórzach Dylewskich to na pewno wie co mówi.

Wokół Góry Dylewskiej pokrywa śnieżna przekracza już 20 centymetrów. To dobre warunki do biegania na nartach. Największy zapaleniec narciarstwa biegowego w gminie Ostróda, mieszkający w Wysokiej Wsi Jacek Tracz przygotował dwie trasy i zaprasza wszystkich amatorów biegówek w rejon Góry Dylewskiej.

— Mamy dwie trasy o długości około dziesięciu i siedmiu kilometrów, są o zróżnicowanym stopniu trudności, ale obie przebiegają przez urokliwe miejsca Wzgórz Dylewskich — mówi Jacek Tracz. — Zapraszamy wszystkich amatorów biegania na nartach, w razie potrzeby posłużymy radą w Starej Szkole w Wysokiej Wsi.

Tory do biegania na nartach zostały już wyciśnięte. Jednak organizatorzy tras zwracają uwagę na to, żeby torów nie zadeptywano i nie przejeżdżano po nich sankami.

Zatem od piątku przez cały weekend posiadaczom biegówek polecamy odwiedzenie Wzgórz Dylewskich.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages