Sobota, 4 lipca 2020. Imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda

We wtorek piłkarze Sokoła Ostróda zaczynają zimowe przygotowania

2019-01-08 09:50:51 (ost. akt: 2019-01-08 10:09:18)
Wiosną w Sokole nie zagra Mateusz Broź (z lewej), który rozwiązał kontrakt z klubem

Wiosną w Sokole nie zagra Mateusz Broź (z lewej), który rozwiązał kontrakt z klubem

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Po przerwie świąteczno-noworocznej we wtorkowe popołudnie trzecioligowcy ostródzkiego Sokoła ruszą do zimowej pracy. Pierwsze w nowym roku zajęcia z trenerem Jarosławem Kotasem odbędą się na sztucznym boisku przy ul. 3 Maja.

Zespół Sokoła chyba miał najkrótszą przerwę w treningach spośród wszystkich trzecioligowców. Podopieczni trenera Kotasa, wprawdzie nie wszyscy, trenowali aż do 20 grudnia. Tymczasem już dzisiaj kończą przerwę i spotkają się na pierwszych w 2019 roku zajęciach. Podczas zimowych przygotowań szkoleniowiec Sokoła nie szykuje się jednak do rewolucji kadrowych.

- Wiadomo, że nie będą z nami trenowali Jakub Paprzycki i Mateusz Broź, którzy rozwiązali kontrakty z klubem - mówi trener Kotas. - Nie wiem co Kacprem Jodłowskim, który szukał swojej szansy w Górniku Łęczna. Wolną rękę na poszukiwanie lepszego klubu dostał też Michał Danilczyk. Poza tym na pewno będziemy poszukiwali skutecznego napastnika. Jednak mamy za dużą stratę punktową do pierwszego miejsca, raczej nie grozi nam walka o awans. Dlatego raczej nie należy się spodziewać, żeby Ostródę odwiedzały autobusy z piłkarzami chcącymi grać w Sokole. Mamy trzon zespołu, zatem będziemy potrzebowali uzupełnień na pewnych pozycjach.

Pierwszy tydzień przygotowań, jak mówi ostródzki szkoleniowiec, będzie spokojny. Później zacznie się mocniejsza praca. Natomiast pierwszy mecz kontrolny zaplanowany jest na 26 stycznia z Lechem Rypin. Tymczasem chodzą słuchy, że nowym piłkarzem Sokoła ma zostać Mateusz Dampc, napastnik czwartoligowego Stolemu Gniewino.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages