Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy dla strażaków z OSP Brzydowo

2019-01-07 14:07:06 (ost. akt: 2019-01-07 14:22:21)

Autor zdjęcia: Stanisław Laskowski

Ochotnicza Straż Pożarna w Brzydowie (gm. Ostróda) otrzymała nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy.

Całkowity koszt samochodu wyniósł 821.640 zł. Zakup udało się zrealizować dzięki wspólnemu sfinansowaniu zadania przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji – 200 tys. zł, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – 250 tys. zł, Gminę Ostróda – 371640 zł.

Nowy wóz pożarniczy przekazali strażakom z Brzydowa bryg. Tomasz Ostrowski Komendant Powiatowy PSP w Ostródzie, Jarosław Bogusz Prezes WFOŚiW i wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas. W uroczystości wzięło udział wielu zaproszonych gości, w tym samorządowcy i parlamentarzyści.

Brzydowska brać strażacka starania w pozyskaniu nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego czyniła kilka lat. Druhowie z OSP Brzydowo byli konsekwentni w swym działaniu i niezwykle cierpliwi, co przyniosło efekt w postaci nowego GBA 4,5/29 na podwoziu MAN 4x4. Dotychczas do akcji jeździli Starem 244 z 1980 roku. Pojazd ten lata swojej świetności ma już dawno za sobą. Poziom techniczny stara rodem z lat osiemdziesiątych minionego wieku, miał się nijak do potrzeb i wymogów dzisiejszych czasów.

Nowy pojazd pożarniczy to inna epoka wyposażenia pożarniczego. Średni gaśniczy MAN to wielki przeskok technologiczny. Samochód wyposażony jest między innymi w zbiornik na wodę o pojemności 4500 litrów i zbiornik na środek pianotwórczy o pojemności 450 litrów, autopompę oraz sprzęt ratowniczo-gaśniczy. Brzydowskie nowe GBA już brało udział w kilku akcjach ratowniczo-gaśniczych. Pokazuje to jednoznacznie, że nowoczesny pojazd gaśniczy w tym rejonie powiatu ostródzkiego znacznie podnosi poziom bezpieczeństwa pożarowego.
Opr. kpt Grzegorz Różański

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages