Czwartek, 13 sierpnia 2020. Imieniny Elwiry, Hipolita, Radosławy

Gmina Ostróda nie żałuje na sport i jest Piłkarskim Samorządem Roku

2018-12-17 09:42:01 (ost. akt: 2018-12-17 09:48:01)
Nagrodę dla Piłkarskiego samorządu roku odebrał Bogusław Fijas, wójt gminy Ostróda

Nagrodę dla Piłkarskiego samorządu roku odebrał Bogusław Fijas, wójt gminy Ostróda

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

Nie mówią, ale przede wszystkim robią. Władze gminy Ostróda nie żałują pieniędzy na sportową infrastrukturę. Często gmina to jedyny sponsor gminnych klubów. Dlatego została doceniona przez WMZPN i otrzymała tytuł „Piłkarskiego Samorządu Roku”.

Pierwszy raz zorganizowana została gala Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. Była podsumowaniem plebiscytu, w którym internauci oraz kapituła dokonali wyboru najlepszych piłkarzy, wydarzenia roku, sponsora i innych. Ogólnie głosy można było oddawać w 11 kategoriach.

Głosowanie w kategorii „Piłkarski Samorząd Roku” zwyciężyła Gmina Ostróda. Podczas gali nagrodę odebrał Bogusław Fijas, wójt gminy Ostróda.

Wybór był jak najbardziej uzasadniony. Na przykład w tym roku na boiskach w Zwierzewie i Turznicy zamontowane zostały systemy automatycznego nawadniania murawy. Nową płytę i infrastrukturę wokół boiska mają w Smykówku. Trzy kontenery szatniowe stanęły na boisku w Tyrowie.

- W miarę możliwości nie szczędzimy pieniędzy na sport – powiedział Bogusław Fijas. - Oprócz infrastruktury dbamy też o bieżące funkcjonowanie klubów.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages