Sobota, 4 lipca 2020. Imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda

Z prędkością ponad 100 km na godzinę w terenie zabudowanym stracił prawo jazdy

2018-12-08 11:28:01 (ost. akt: 2018-12-08 11:32:05)

Autor zdjęcia: Policja

Policjanci ostródzkiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością ponad 100 km/h. Kierowca stracił prawo jazdy na trzy miesiące.

W piątek (7.12) w miejscowości Grabin policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę citroena. Mężczyzna w terenie zabudowanym pędził z prędkością ponad 100 km/h. To o ponad 60 hm/h za dużo. Zgodnie w obowiązującymi przepisami funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Nadmierna prędkość jest w dalszym ciągu jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Kierowcy, niestety, nadal decydują się na szybką jazdę, ignorując obowiązujące przepisy.

Policjanci przypominają

Od maja 2015 roku obowiązują nowe przepisy ruchu drogowego, zgodnie z którymi kierujący, który w terenie zabudowanym przekroczy prędkość o co najmniej 50 km/h traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeśli mimo to nadal będzie kierował pojazdami, okres bez prawa jazdy przedłuży się do 6 miesięcy. Kolejne wykroczenie w tym okresie skutkować będzie ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy.

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages