Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Wolontariusze z Klubu Ośmiu na dwudniowej konferencji w stolicy

2018-12-05 10:04:00 (ost. akt: 2018-12-05 10:16:35)
Wolontariusz z Klubu Ośmiu na konferencji w Warszawie

Wolontariusz z Klubu Ośmiu na konferencji w Warszawie

Autor zdjęcia: Agnieszka Kołodziejska

Aleksandra Kalecińska, Natalia Szulc, Cyprian Liński i Michał Mężydło — wolontariusze Klubu Ośmiu Młodzieżowego Wolontariatu z Internatu Zespołu Szkół Zawodowych im. S. Petöfi wzięli udział w dwudniowej ogólnopolskiej konferencji dla wolontariuszy i opiekunów pt. „Ukryte zagrożenia uzależnień”.

Fundacja „Świat na Tak” zrzesza Kluby Ośmiu w całej Polsce i szerzy ideę wolontariatu oraz wychowania do wartości młodego pokolenia. Klub Ośmiu prężnie działa w internacie od 10 lat, wpaja młodzieży empatię i motywuje do pomocy słabszym. Wolontariusze odpowiedzieli na zaproszenie Fundacji i wzięli udział w Konferencji w Warszawie.

Młodzież podczas tych dwóch dni m.in. wzięła udział w debacie oksfordzkiej pt.”Uzależnienia — karać czy edukować” prowadzonej przez Fundację Edukacji Społecznej. Później uczestnicy przygotowali kampanię społeczną na temat narkotyków, alkoholu i papierosów, gdzie zadaniem było nakręcenie spotu reklamowego, zaprojektowanie plakatów oraz przygotowanie przedstawienia z morałem.
Młodzież wzięła też udział w wykładzie Stowarzyszenia Karan pt.”Przekonania wobec narkotyków i ich rola w postrzeganiu zjawiska używania substancji psychoaktywnych”, warsztatach z Pierwszej Pomocy Przedmedycznej Fundacji Ratownictwa Motocyklowego oraz w warsztatach animacyjnych na temat sztuki odmawiania i działania substancji psychoaktywnych.

Opiekunowie również brali udział w zajęciach oraz w spotkaniu z założycielką, prezesem Fundacji i posłanką na Sejm Joanną Fabisiak. Młodzieży towarzyszyły opiekunki klubu- Alicja Sposób i Agnieszka Kołodziejska.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages