Doświadczeni siatkarze wspomogli SMS Ostróda w meczu z Pałacem [zdjęcia]

2018-12-03 07:26:21(ost. akt: 2018-12-03 07:31:06)
W hali OCSiR siatkarze SMS Ostróda są niepokonani w tym sezonie

Zajmujący przedostatnie miejsce w III lidze wojewódzkiej siatkarzy Pałac Kamieniec był rywalem SMS Ostróda w 9. kolejce spotkań. W hali OCSiR niespodzianki nie było, ostródzianie zdobyli komplet punktów choć przegrali jednego seta.
Niespodzianką na pewno był skład wyjściowy ostródzkiego zespołu. Znaleźli się w nim starsi, a przede wszystkim bardziej doświadczeni zawodnicy jak Mateusz Szymański i Szymon Macyra.

- To doświadczeni zawodnicy, którzy podniosą poziom treningu, a że mamy realną szansę walki o awans do II ligi, to mamy nadzieję, iż oni nam w tym pomogą - powiedział Michał Michalak, jeden z trenerów w SMS Ostróda.

Na razie pomogli w wygraniu szóstego meczu ligowego. Dwa pierwsze sety zdecydowanie pod kontrolą gospodarzy. W trzeciej partii zagrali sami juniorzy i musieli uznać wyższość starszych i bardziej doświadczonych rywali z Kamieńca. Czwarty set okazał się ostatnim, na przewagi na swoją korzyść rozstrzygnęła go drużyna z Ostródy.

SMS Ostróda – Pałac Kamieniec 3:1 (21, 21, -22, 24)

Inne wyniki 9. kolejki: AZS UWM Olsztyn – Team Cresovia Górowo Iławeckie 3:0, Energoutil Ełk – Wenglorz Volley Lidzbark Warmński 3:2, Masuria Volley Giżycko – Jurand Barciany 3:0.