W meczu na szczycie SMS I Ostróda lepszy od Comfortu [zdjęcia]

2018-11-28 08:36:19(ost. akt: 2018-11-28 09:02:47)
Sporo działo się w pojedynku Comfortu z SMS I Ostróda

W amatorskiej I lidze siatkarzy krok w kierunku mistrzostwa Ostródy zrobił pierwszy zespół SMS, który był minimalnie lepszy od Comfortu. Ostródzka SMS I dzięki zwycięstwu umocniła się na 1. miejscu rozgrywek organizowanych przez OCSiR.
Tylko dwa z trzech zaplanowanych na wtorkowy wieczór meczów doszły do skutku. Wcześniej przełożone zostało spotkanie OSP Ostróda z SMS II. Ale w dwóch pojedynkach, które rozegrane zostały na parkiecie Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji nie brakowało emocji.

Oba spotkania rozstrzygnęły się dopiero po pięciu setach. Pobyt na parkiecie na własną prośbę przedłużyli sobie siatkarze Buder GA, którzy grali z lubawskim Constractem. Prowadzili już 2:0 w setach, ale po kolejnych dwóch lubawianie doprowadzili do remisu. W tie-breaku minimalnie lepsza okazała się ekipa Buder GA.

Po hicie kolejki, jakby na własną prośbę, parkiet w roli pokonanych opuszczali zawodnicy Comfortu, którzy rywalizowali z SMS I Ostróda. Comfort prowadził 2:1 w setach i w czwartym 12:5. Wydawało się, że kontroluje przebieg wydarzeń. Stracił jednak kontrolę nad meczem, seriami punktowali siatkarze SMS I i odwrócili losy spotkania, doprowadzając do tie-breaka. Piąta partia miała dramatyczny przebieg, trwała blisko 20 minut i zakończyła się zwycięstwem na przewagi SMS I.

Wyniki: Buder GA - Constract 3:2 (17, 21, -20, -21, 13), Comfort - SMS I 2:3 (-20, 19, -23, 20, 19)