Szymon Kolasa drugi w turnieju II Grand Polski juniorów [zdjęcia]

2018-11-26 09:28:34(ost. akt: 2018-11-26 09:50:39)
Szymon Kolasa na drugim stopniu podium II Grand Polski juniorów w tenisie stołowym

Autor zdjęcia: Krzysztof Jarmołowicz

Najlepsi juniorzy przez trzy dni walczyli w Ostródzie o punkty kwalifikacyjne w turnieju 2. Grand Prix Polski w tenisie stołowym. W hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji dobrze spisali się zawodnicy Morlin Ostróda.
Ostródzianie rywalizację rozpoczęli już w piątkowych eliminacjach, ale dla Anny Góralskiej, Igora Jankowskiego i Jakuba Klimczewskiego był to pierwszy i ostatni dzień zmagań.

Lepiej podopieczni trenerów Tomasza Krzeszewskiego i Tomasza Sposoba zagrali w kolejnych dniach współzawodnictwa przy stołach w hali OCSiR. Najlepsze zawody rozegrał Szymon Kolasa, który dotarł do finału. Po drodze w ćwierćfinale Kolasa wyeliminował kolegę klubowego Maksymiliana Miastowskiego, którego pokonał 4:2 (9, -15, 5, 11, -7, 8). Półfinałowe starcie Kolasa również rozstrzygnął na swoją korzyść 4:2 (-5, 5, 11, -11, 8, 8), pokonują Macieja Małachowskiego (AZS AWFiS Gdańsk). Dopiero w finale znalazł się mocny na zawodnika Morlin, a był to Maciej Kubik z Olimpii Unii Grudziądz, z którym Kolasa przegrał 1:4 (-8, 3, 5, 9, 9).

Grający w turnieju juniorów Miastowski sklasyfikowany został na 6. miejscu, a trzeci z zawodników Morlin Łukasz Sokołowski zakończył rywalizację w przedziale miejsce 21-24.

W turnieju juniorek ostródzianka Marta Kawiak sklasyfikowana została na miejscach 57-64. Najlepsza wśród pingpongistek była Maja Miklaszewska z MRKS Gdańsk.