Poniedziałek, 25 stycznia 2021. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

W niedzielę wielkie ogólnopolskie otwarcie sezonu morsów

2018-11-20 08:56:26 (ost. akt: 2018-11-20 09:00:23)
Organizatorzy liczą, że w niedzielę w Szelągu Małym wykąpie się 300 morsów

Organizatorzy liczą, że w niedzielę w Szelągu Małym wykąpie się 300 morsów

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Kąpieli około 300 uczestników spodziewają się organizatorzy 17. Ogólnopolskiego Otwarcia Sezonu Morsów. Inauguracja tradycyjnie odbędzie się na plaży Hotelu Anders w Starych Jabłonkach, a setki morsów zanurzą się jeziorze Szeląg Mały.

Lokalne grupy amatorów morsowania sezon kąpieli rozpoczęły już kilka tygodni temu. Jednak wielkie ogólnopolskie otwarcie sezonu odbędzie się w niedzielę 25 listopada. Wspólne wejście do wody planowane jest tuż po godz. 12. Prognozowana temperatura na ten moment dnia to w granicach 0 stopni Celsjusza. Jak dla morsów nie za ciepło i nie za zimno. Tradycyjnie przed kąpielą wspólna rozgrzewka i organizatorzy liczą na efektowne przebrania morsów.

Podczas wcześniejszych edycji otwarcie sezonu morsów miało nawet międzynarodową obsadę. Jednak co roku najliczniejszą grupę morsujących stanowią mieszkańcy Olsztyna i okolic oraz ostródzkie morsy. Po kąpieli będzie można ogrzać się przy kilku ogniskach oraz gorącym napojem. Ponadto o gorącą atmosferę zadba zespół muzyczny, który na żywo wystąpi na plaży. Zapraszamy.

Program imprezy: godz. 11-12 - rejestracja chętnych do kąpieli; godz. 12.15-12.30 – rozgrzewka i wejście do wody; godz. 12.30-14 – atrakcja po kąpieli koncert muzyki na żywo.


Tak morsy otwierały sezon podczas 15. edycji


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages