Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

W Morągu popłynęła krew policjantów i strażaków

2018-11-17 11:03:38 (ost. akt: 2018-11-17 11:44:50)

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

W Morąskim Domu Kultury odbyła się akcja oddawania krwi przez pracowników służb mundurowych.

Akcja oddawania krwi została organizowana przez Oddział Rejonowy PCK w Morągu oraz Zarząd Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej Ostróda i JRG PSP w Morągu. Do akcji przyłączyli się również policjanci oraz pracownicy cywilni z tamtejszego komisariatu.

Krew jest substancją, której nie sposób wyprodukować w laboratorium. Zapotrzebowanie na ten bezcenny lek wciąż rośnie. Gest honorowego krwiodawstwa świadczy nie tylko o świadomości problemu, ale również o wielkim sercu darczyńcy.

Oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne. Jedna jednostka donacji to około 450 ml krwi, średnio w ciele dorosłego człowieka jest 5-6 litrów krwi. Ubytek ten u większości ludzi nie powoduje żadnych odczuć. Bardzo mały procent może doświadczać chwilowych zawrotów głowy, lecz krótki odpoczynek szybko przywraca wszystko do normy.

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Zasłuzony Honorowy dawca Krwi #2625513 | 89.67.*.* 17 lis 2018 16:52

  Pytanie, ta policjantka na fotce dołączonej do artykułu jest na służbie o czym świadczy mundur i ozdoby przy pasie, my podatnicy mamy rozumieć że jeżeli ta pani zemdleje podczas pracy w tym dniu lub coś innego się wydarzy to my będziemy happy i zapłacimy za jej leczenie? Jako zasłużony HDK jeszcze nie widziałem takich cyrków (nawet za komuny) żeby ktoś kto jest na służbie opuścił swoje stanowisko i poszedł oddać krew, wiadomo organizm ludzki reaguje na każdego z nas inaczej jednak jest to osłabienie i ta pani raczej powinna mieć wolne w dalszej części jej służby w tym dniu. Tu wychodzi wielkie parcie na szkło obiektywu niżeli sam dar ratowania życia.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages