Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

„Dąb Niepodległości” rośnie w Miłomłynie. Obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości

2018-11-13 13:16:36 (ost. akt: 2018-11-13 13:24:54)

Autor zdjęcia: Archiwum UMiG Miłomłyn

W niedzielę, 11 listopada, Miłomłyn został przystrojony biało-czerwonymi flagami. W tej scenerii mieszkańcy świętowali 100. rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości.

O godz. 11.30 w parafii pw. św. Bartłomieja w Miłomłynie odbyła się uroczysta msza święta za Ojczyznę, którą celebrował proboszcz ks. kanonik Marian Żbikowski. W nabożeństwie uczestniczyli przedstawiciele miasta, poczty sztandarowe reprezentujące szkoły, nadleśnictwo, organizacje pozarządowe oraz OSP z terenu gminy.

Bezpośrednio po mszy na placu przy kościele został posadzony „Dąb Niepodległości” w pobliżu którego została zakopana kapsuła czasu. W pamiątkowej tubie umieszczono m.in. list dla potomnych, wydanie aktualnej gazety oraz nominały współczesnych polskich monet. Uroczystości rozpoczęły się od podniesienia flagi państwowej i odegrania hymnu. Następnie burmistrz miasta i gminy Miłomłyn zaapelował o pamięć o naszych przodkach, bohaterach, którzy walczyli o wolność i niepodległość ojczyzny.

— Dzisiejszy udział w uroczystości to także lekcja historii, którą wspólnie tworzymy. Wdzięczność i pamięć o zmarłych trwa dotąd, dopóki o nich pamiętamy — ił Stanisław Siwkowski. — Niech pamięć o Polakach, którzy oddali swoje życie za wolną i niepodległą Polskę, będzie głęboko zapisana w naszych sercach i umysłach –

Tego dnia przedstawiciele samorządu oraz organizacji społecznych złożyli kwiaty pod pomnikiem Bohaterów Walk o Niepodległość Polski oraz pod pomnikiem Danuty „Inki” Siedzikówny. Uroczystości uświetnił występ chóru Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Mozaika”, który przypomniał zebranym pieśni patriotyczne śpiewane przez żołnierzy idących na front.
Czytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages