środa, 15 lipca 2020. Imieniny Henryka, Igi, Włodzimierza

Rekordzista z promilami i śmiertelne potrącenie. Tak minęła akcja "Znicz"

2018-11-05 10:24:37 (ost. akt: 2018-11-05 10:29:24)

Autor zdjęcia: Policja

Na terenie powiatu ostródzkiego w trakcie działań „Znicz 2018” policjanci wspomagani przez innych funkcjonariuszy wykonali łącznie ponad 200 służb. Mundurowi przede wszystkim zapewniali płynność i bezpieczeństwo ruchu w rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych do nich oraz na głównych ciągach komunikacyjnych naszego powiatu.

Szczególna uwaga zwracana była na bezpieczeństwo pieszych, których w tym okresie w rejonach cmentarzy jest znacznie więcej niż zwykle.

Ponadto, podczas działań policjanci udzielali wszechstronnej pomocy uczestnikom ruchu drogowego, ale również zdecydowanie reagowali na lekceważenie zasad bezpieczeństwa. Duża uwaga zwracana była na wykroczenia zagrażające bezpieczeństwu, tj. na nadmierną prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie, wymuszanie pierwszeństwa, jazdę bez pasów bezpieczeństwa i przewożenie dzieci bez fotelików ochronnych. Podczas każdej kontroli drogowej badany był stan trzeźwości kierującego.

W efekcie przeprowadzonych działań policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie, skontrolowali prawie 400 pojazdów. Ujawnili ponad 150 wykroczeń, z tego 131 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości. Pozostałe to naruszenia przepisów ruchu drogowego przez pieszych oraz inne wykroczenia zagrażające bezpieczeństwu, takie jak jazda bez pasów czy przewożenie dzieci bez fotelików.

Policjanci w tych dniach zatrzymali 5 dokumentów prawa jazdy oraz 9 dowodów rejestracyjnych. Niestety mimo licznych apeli i działań profilaktycznych, mundurowi zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących. Rekordzistą okazał się mieszkaniec Boguszewa. Zatrzymany 62-latek miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Podczas tegorocznej akcji „Znicz 2018” od 31 października do 4 listopada doszło do jednego tragicznego w skutkach wypadku na przejściu dla pieszych w Morlinach, oraz do 10 innych niegroźnych zdarzeń drogowych.

Zdarzeń kryminalnych związanych z obchodami „Święta Zmarłych” policjanci nie odnotowali.

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Pijany policjant #2617784 | 217.99.*.* 6 lis 2018 13:39

    Dąbrowa Górnicza. Pijany policjant awanturował się w komendzie Incydent w komendzie policji w Dąbrowie Górniczej. Do budynku wszedł pijany funkcjonariusz - krzyczał i kopał w ścianę. - Został obezwładniony. Wyjaśniamy sprawę - mówi WP asp. szt. Mariusz Miszczyk z dąbrowskiej policji.Funkcjonariusz wywołał awanturę w Komendzie Miejskiej Policji przy ul. Piłsudskiego w nocy z soboty na niedzielę. Od policjanta czuć było alkohol. Miał też mieć krew na twarzy, a zaskoczonym kolegom powiedzieć, że zwariował. Po tym, jak zaczął kopać w ścianę i wszedł do dyżurki, został powalony na ziemię oraz zakuty w kajdanki. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia. By poradzić sobie z policjantem, konieczne było jednak użycie pasów i przypięcie go do łóżka - relacjonuje "Dziennik Zachodni". - Był po służbie. Nie wiążemy tego zdarzenia ze zwolnieniami lekarskimi w jednostce, ani z akcją protestacyjną. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Biuro Spraw Wewnętrznych - wyjaśnia nam asp. szt. Mariusz Miszczyk, oficer prasowy komendy w Dąbrowie Górniczej.Mundurowy miał ok. promila alkoholu w organizmie. Jest na zwolnieniu lekarskim i przebywa w szpitalu psychiatrycznym. Policjant zajmuje stanowisko kierownicze średniego szczebla w komendzie, gdzie miał miejsce incydent. Jego koledzy mówią, że był dobrym funkcjonariuszem i wcześniej zachowywał się bardzo spokojnie.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages