Poniedziałek, 25 stycznia 2021. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

W niedzielę druga tura wyborów. Jak głosujemy?

2018-11-04 11:00:00 (ost. akt: 2018-11-04 10:56:11)

Autor zdjęcia: GO

Pierwsza tura wyborów nie przyniosła rozstrzygnięcia w Ostródzie, Miłakowie, gminach Grunwald i Dąbrówno. Trwa druga tura wyborów.

W niedzielę, 4 listopada, podczas głosowania w drugiej turze, ostródzianie zadecydują kto będzie burmistrzem miasta przez następne 5 lat. Druga tura czeka nas także w mieście i dwóch gminach powiatu ostródzkiego: Miłakowo, Grunwald i Dąbrówno.

W drugiej turze wyborów głosowanie jest łatwiejsze. Prostsza będzie też praca komisji. Wyborca dostanie jedną kartę, na której wskaże wybranego kandydata.

Wyborcy otrzymają jedną kartę do głosowania z nazwiskami dwóch kandydatów. Aby oddać ważny głos, należy postawić znak X w kratce przy nazwisku jednego kandydata.
W drugiej turze wyborów zwycięża ten kandydat, który otrzyma większą liczbę ważnie oddanych głosów.

Tak samo jak w pierwszej turze wybory przeprowadzane będą przez dwie komisje – ds. przeprowadzenia głosowania i ds. ustalenia wyników głosowania.

Nie wszyscy są w stanie sami dotrzeć do lokali wyborczych. Osoby te mogą liczyć na pomoc. W dniu wyborów w Ostródzie udostępniony zostanie osobom starszym i chorym, mającym trudności w poruszaniu się, a także osobom niepełnosprawnym, specjalny środek transportu, umożliwiający tym osobom udział w głosowaniu. Zgłoszenia przyjmowane są w niedzielę, w dniu 4 listopada 2018r. w godzinach 7-21 (w godzinach otwarcia lokali wyborczych) pod numerami telefonów: (89) 642-94-40 i kom. 607-044-275 .


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. wyborca #2635547 | 188.147.*.* 2 gru 2018 10:00

    Wybraliście pisiaki w Miłakowie do spółki z funkcjonariuszami w habitach i jednym byłym komuchem to macie. Za starego burmistrza już o piątej rano było posypywane a dziś można nogi połamać a piasku ni chuchu. Ciekawe czy ten nowy mieszka w Miłakowie i czy wie co tutaj się dzieje?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages