Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

IKO Mazury Cup 2018 czyli wielkie święto karate w Ostródzie [zdjęcia]

2018-10-29 08:50:28 (ost. akt: 2018-10-29 09:13:30)
Reprezentant Ostródy Jakub Żegunia (z prawej) nie oszczędzał swoich turniejowych rywali

Reprezentant Ostródy Jakub Żegunia (z prawej) nie oszczędzał swoich turniejowych rywali

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Kilkaset walk, radość z wygranych i smutek po przegranych pojedynkach, interwencje ratowników medycznych, efektowna oprawa. Aż 72 komplety medali rozdanych dla zawodników. Eevent porównany został do mistrzostw Polski. Takie rzeczy tylko na IKO Mazury Cup w Ostródzie.

Ostródzki Klub Kyokushin Karate kierowany przez Artura Małża od lat jest gwarantem dobrej jakości. Tej sportowej i organizacyjnej. Drugi rok z rzędu założyciel OKKK i cały sztab ludzi skupiony wokół klubu zorganizowali i przeprowadzili wzorcową imprezę jeśli mowa o organizacji i poziomie sportowym.

W hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji z całej Polski zjechało ponad trzystu zawodników z 35 krajowych klubów. Byli też goście z Rosji. Karatecy w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat na trzech matach walczyło o medale w 72 kategoriach. Tradycyjnie od pierwszej do ostatniej minuty walk na całego walczyli najmłodsi zawodnicy. Czasami zdarzało się, że byli zdziwieni, iż wygrali, bo nie wiedzieli po jakiej akcji. Jednak im rywalizacja odbywała się w wyższej kategorii, gdzie zawodnicy prezentowali wysokie umiejętności techniczne, tym bardziej przemyślane były akcje doświadczonych karateków.

Po raz pierwszy na IKO Mazury Cup odbyły się zmagania w kategorii open. Występujący na centralnej, specjalnie oświetlonej macie zawodnicy nie żałowali sobie razów. Już podczas jednego z pierwszych starć polała się krew. Jednak po każdej walce karatecy pokazywali wielką klasę i dziękowali sobie za rywalizację.

Tradycyjnie Artur Małż i jego współpracownicy pokazali, że wiedzą jak robi się dobrą imprezę sportową. Zresztą zobaczcie sami na zdjęciach w naszej galerii. Już czekamy na 3. edycję IKO Mazury Cup w Ostródzie.
Czytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages