Młodzicy AP Ostróda lepsi od Concordii Elbląg [zdjęcia]

2018-10-28 10:04:00(ost. akt: 2018-10-28 10:26:03)
W lidze młodzików AP Ostróda pokonała elbląską Concordię

Piąty mecz bez porażki na własnym stadionie rozegrali występujący w I lidze wojewódzkiej młodzików piłkarze ostródzkiej AP. Ostródzianie zrewanżowali się Concordii za wcześniejszą porażkę. Gospodarze pewnie wygrali i wiosną zagrają w wojewódzkiej ekstraklasie.
W pierwszej rundzie jesiennych rozgrywek ekipa AP przegrała w Elblągu. Nadarzyła się zatem w sobotę okazja do rewanżu i podopieczni Grzegorza Sobotki wykorzystali swoją szansę. Jeszcze na 10 minut przed końcem spotkania było 2:1 dla gospodarzy i młodzicy z Elbląga dążyli do wyrównania. Głównie po stałych fragmentach gry mieli ku temu okazje, ale wynik nie zmieniał się.

W końcu jednak gości skutecznie zatrzymał Tobiasz Ociepski. Dostał piłkę w środku boiska, podprowadził w kierunku pola karnego, odszedł w bok, uderzył po ziemi i futbolówka wylądowała w długim rogu bramki elblążan. Za kilka minut goście popełnili błąd w wyprowadzaniu piłki i AP ustaliła wynik na 4:1. Po tym zwycięstwie ostródzianie "przyklepali" awans do ekstraklasy wojewódzkiej. Ale trener ostródzian chyba najbardziej zadowolony był z wyniku.

- Słabiej zagraliśmy szczególnie w pierwszej połowie, druga była trochę lepsza, ale nie był to nasz najlepszy mecz - skomentował szkoleniowiec młodzików AP.

AP Ostróda - Concordia Elbląg 4:1 (2:1)
Gole dla AP strzelali: Adam Wityczyn, Kacper Legęza, Ociepski, Kacper Tyszkowski