Poniedziałek, 13 lipca 2020. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

Kuba został bohaterem i dostał rower od strażaków

2018-10-26 09:37:45 (ost. akt: 2018-10-26 10:15:18)

Autor zdjęcia: byg. Adam Zaręba

Jedenastoletni Kuba Hamot wezwał pomoc do rannego mężczyzny. Strażacy postanowili uhonorować młodego bohatera.

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie bryg. Tomasz Ostrowski odwiedził 25 października Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Szymanowie. Komendant w towarzystwie dowódcy i strażaków z morąskiej jednostki ratowniczo-gaśniczej postanowili spotkać się z 11-letnim Kubą Hamotem.

Kuba Hamot był świadkiem akcji ratowniczej w miejscowości Bramka. We wrześniu doszło do wypadku samochodowego na jednej z polnych dróg. Strażacy na miejscu wypadku udzielili pomocy medycznej rannemu mężczyźnie. Gdy akcja ratownicza trwała, ktoś z osób postronnych poinformował, że samochodem prawdopodobnie podróżował ktoś jeszcze. Strażacy zaczęli szukać ewentualnych poszkodowanych. Po chwili w pobliskich zaroślach odnaleziony został ranny mężczyzna. Ratownicy medyczni udzielili mu pomocy medycznej. Dowódca akcji pytał poszkodowanych czy jechał ktoś jeszcze z nimi samochodem. Obaj stanowczo zaprzeczali by ktokolwiek oprócz nich podróżował autem.

Gdy akcja dobiegała końca, karetki pogotowia już odjechały, a strażacy składali sprzęt ratowniczy, Kuba postanowił wrócić do domu. Jadąc rowerem zauważył nieopodal drogi rannego mężczyznę. Bez wahania zawrócił i ile sił w nogach popędził do strażaków. Poinformował dowódcę akcji o rannym i wskazał miejsce, w którym go zauważył. Strażacy udali się do poszkodowanego, który miał rany nogi i głowy. Dzięki informacjom Kuby mężczyźnie udzielono profesjonalnej pomocy medycznej i został on przekazany zespołowi Państwowego Ratownictwa Medycznego.

Młody bohater był niezwykle zaskoczony niezapowiedzianą wizytą gości w szkole. W sali gimnastycznej zgromadzili się wszyscy uczniowie i grono pedagogiczne szkoły. Bryg. Tomasz Ostrowski wyraził uznanie wobec postawy jaką w dniu wypadku zaprezentował Kuba Hamot. Podkreślił, że był to czyn godny naśladowania i bez wątpienia zasługuję on na miano „Małego Bohatera”. Komendant wraz z bryg. Adamem Zarębą wręczyli Kubie dyplom i strażackiego misia „Żarka”. Nie był to koniec niespodzianek jakie na niego czekały. Strażacy z JRG Morąg postanowili ufundować bohaterskiemu chłopcu rower, który mu wręczyli.
Opr. kpt. Grzegorz RóżańskiPolub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. anna #2610041 | 37.248.*.* 26 paź 2018 11:28

    Brawo Kuba! -mądry mały- duży człowiek

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages