środa, 29 stycznia 2020. Imieniny Franciszka, Konstancji, Salomei

Posprzątali stare cmentarze na Wzgórzach Dylewskich [zdjęcia]

2018-10-23 10:50:25 (ost. akt: 2018-10-23 11:13:17)
Porządkowanie cmentarzy na Wzgórzach Dylewskich stało się dobrą doroczną tradycją

Porządkowanie cmentarzy na Wzgórzach Dylewskich stało się dobrą doroczną tradycją

Autor zdjęcia: Archiwum SMWD

Jak co roku członkowie Stowarzyszenia Miłośników Wzgórz Dylewskich, okoliczni mieszkańcy i zaproszeni goście w przededniu Dnia Wszystkich Świętych posprzątali stare cmentarze. W tym roku ponad 70-osobowa ekipa uporządkowała nekropolie w Wysokiej Wsi, Zajączkach i Glaznotach.

Stare cmentarze na Wzgórzach Dylewskich mają już ponadwiekową historię. Pochowani są na nich mieszkańcy okolicznych miejscowości, którzy zamieszkiwali teren obecnej gminy Ostróda przed i po II wojnie światowej. Dlatego na tych cmentarzach można natknąć się na polskie i niemieckobrzmiące nazwiska. Wszystkim zmarłym należy się jednak szacunek, dlatego od kilku lat przedstawiciele Stowarzyszenia Miłośników Wzgórz Dylewskich i okoliczni mieszkańcy wspólnie sprzątają stare nekropolie.

W tym roku był plan na uporządkowanie i zapalenie zniczy na cmentarzach w Wysokiej Wsi i Zajączkach.

- Ale zgłosili się jeszcze wolontariusze, którzy chcieli posprzątać cmentarz przy kościele ewangelickim w Glaznotach, dlatego rozszerzyliśmy swoje działania - powiedział Jacek Tracz z SMWD.

W tegorocznym porządkowaniu pomników wzięło udział ponad 70 osób. Na koniec wszyscy skosztowali fasolki po bretońsku, a na deser była najlepsza w regionie drożdżówka.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages