Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Padali, powstawali i do końca walczyli o jak najlepszy wynik [zdjęcia]

2018-10-19 10:22:31 (ost. akt: 2018-10-19 10:45:53)
W spartakiadzie wzięło udział 14 reprezentacji Warsztatów Terapii Zajęciowej

W spartakiadzie wzięło udział 14 reprezentacji Warsztatów Terapii Zajęciowej

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

W sześciu konkurencjach rywalizowali uczestnicy 15. Spartakiady Osób z Niepełnosprawnościami WTZ Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Wśród 14 reprezentacji, które pojawiły się w hali OCSiR najlepsi byli reprezentanci WTZ Bartoszyce.

Dosłownie do upadłego o jak najlepszy wynik walczyli wszyscy uczestnicy spartakiady, która 15. raz rozegrana została w Ostródzie. Jednak po każdym upadku zawodnicy podnosili i ambitnie walczyli do końca, żeby ich drużyna spisała się jak najlepiej. Uczestników rywalizacji na parkiecie do boju zagrzewał Miłosz Jankowski, wioślarz reprezentacji Polski, olimpijczyk z Rio de Janeiro i rekordzista świata na ergometrze. Na parkiecie rywalizowało 14 drużyn, wśród nich gościnnie wystąpiła ekipa z oddalonego o 400 km reprezentacja WTZ Milicz.

Zawody od zwycięstwa w pierwszej konkurencji rozpoczęli zawodnicy WTZ Ostróda. Ale później ostródzianie postawili na gościnność i w kolejnych konkurencjach dawali innym cieszyć się z wygranych. Po rozegraniu sześciu konkurencji najlepszy wynik uzyskały WTZ Bartoszyce, na drugim miejscu uplasowały się WTZ Iława, a na trzecim WTZ Ełk. Gospodarze rywalizację zakończyli na piątym miejscu.

Jednak nie miejsca podczas 15. Spartakiady były najważniejsze. Głównym celem zawodów była integracja uczestników, bo tak naprawdę zwycięzcami byli oni wszyscy.Czytaj e-wydaniePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages