Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Uczniowie z gminy Ostróda będą widoczni na drogach [zdjęcia]

2018-10-13 12:00:41 (ost. akt: 2018-10-12 14:22:42)
Dzieci ze wszystkich szkół podstawowych w gminie Ostróda otrzymały odblaskowe opaski, na zdjęciu uczniowie z Pietrzwałdu

Dzieci ze wszystkich szkół podstawowych w gminie Ostróda otrzymały odblaskowe opaski, na zdjęciu uczniowie z Pietrzwałdu

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Urząd Gminy w Ostródzie zadbał o bezpieczeństwo swoich najmłodszych mieszkańców. Przed jesiennymi i zimowymi szarówkami uczniowie klas I-III z gminnych szkół podstawowych dostali odblaskowe opaski. Kolejny rok dzieci będą widoczne na drogach.

Kamizelka odblaskowa lub inny element odblaskowy noszony przez pieszego czy rowerzystę powoduje, że kierowca samochodu zauważy go już z odległości ok. 120-160 metrów. A w przypadku użycia długich świateł odblaski widoczne są nawet z odległości 1000 metrów. Dlatego jesienią, zimą, a po zmroku przez cały rok, należy używać elementów odblaskowych. To ułatwi jazdę kierowcom, a pieszym może uratować życie.
Od kilku lat dobrą, jesienną tradycją samorządów lokalnych i „Gazety Ostródzkiej” jest wyposażanie najmłodszych uczniów w odblaski. Samorząd gminny z Ostródy pierwszy przyłączył się do dorocznej akcji prewencyjnej i razem z wójtem Bogusławem Fijasem rozdawaliśmy opaski odblaskowe w gminnych szkołach podstawowych. W tym tygodniu fotorelacja ze szkół w Tyrowie, Samborowie, Lipowie, Pietrzwałdzie, Brzydowie i Durągu.
- Te niewielkie gadżety spowodują, że dzieciaki będą widoczne na drodze, inwestycja jest niedroga, a życie jest bezcenne, dlatego kolejny rok bierzemy w tym udział – powiedział Bogusław Fijas. — Dbamy o bezpieczeństwo naszych najmłodszych mieszkańców. Zresztą do używania odblaskowych elementów zachęcam także dorosłych, bo widoczny pieszy, to bezpieczny pieszy.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages