Drużyny SMS Ostróda zwycięsko rozpoczęły sezon ligowy

2018-10-09 11:08:42(ost. akt: 2018-10-09 11:35:32)
Radość ostródzian po zwycięskim debiucie w rozgrywkach III ligi

Autor zdjęcia: Archiwum SMS Ostróda

Trzy mecze i trzy zwycięstwa. Siatkarze i siatkarki ostródzkiej SMS z przytupem weszli w nowy sezon ligowy. W III lidze seniorów debiutujący ostródzianie wygrali po tie-breaku. Pięć setów na wygraną potrzebowały też juniorki. A w lidze kadetek w derbach SMS triumfował pierwszy zespół.
Juniorzy i kadeci, wsparci dwoma grającymi trenerami - Jakub Michalak i Grzegorz Białek - zwycięsko zadebiutowali w rozgrywkach III ligi. Pierwszy mecz ostródzianie na wyjeździe rozegrali z Cresovią Górowo Iławeckie. Ekipa SMS po dwóch setach prowadziła 2:0. I w tym momencie ostródzka zacięła się, bo kolejne dwie partie wygrali gospodarze. Jednak w tie breaku ostródzianie wrócili do dyspozycji z pierwszych dwóch setów, wygrali do 9 i całe spotkanie 3:2.

Również na dystansie pięciu setów rozstrzygnął się pojedynek w 1. kolejce ligi wojewódzkiej juniorek. W hali przy ZSZ im. Staszica przy ul. Wyszyńskiego siatkarki SMS podejmował Zryw Volley Iława. Podopieczne Michała Michalaka zagrały w kratkę, wygrały pierwszy, trzeci i piąty set, a całe spotkanie 3:2. Najkrócej trwał mecz w lidze kadetek, w którym na początek odbyły się derby SMS. W trzech setach "jedynka" pokonała "dwójkę".