Po piłkarskim weekendzie: Tęcza w odwrocie, Kormoran wygrał, Grunwald na remis [zdjęcia]

2018-10-10 08:20:52(ost. akt: 2018-10-08 08:56:59)
Tęcza Miłomłyn u siebie przegrała z Tęczą Biskupiec

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

W rozgrywkach IV ligi ósmy raz przegrała Tęcza Miłomłyn. W klasie okręgowej nasze ekipy ze zmiennym szczęściem - na wyjeździe wygrał Kormoran Zwierzewo, a u siebie przegrał Płomień Turznica. Zaś w klasie A wciąż niepokonany Grunwald Gierzwałd i trzecia wygrana LKS Tyrowo.
Słabo w drugim sezonie występów w IV lidze spisują się piłkarze z Miłomłyna. Trudno się jednak temu dziwić, kiedy na ławce zasiada dwóch rezerwowych plus bramkarz. Podczas meczu z Tęczą Biskupiec pierwsze dwa gole miłomłynianie stracili po rzutach różnych. Natomiast tuż przed przerwą do remisu doprowadził Bartłomiej Kiljański. Strzelił trzy rzuty karne, ale pierwszego arbiter kazał powtórzyć, dlatego do przerwy było 2:2. Po zmianie stron piłkarze z Biskupca znowu uzyskali dwubramkową przewagę. Straty strzałem w okienko z rzutu wolnego zmniejszył Jarosław Koszewski. Jednak mimo kilku dogodnych okazji podopieczni Pawła Oliwy nie doprowadzili do remisu.

Tęcza Miłomłyn - Tęcza Biskupiec 3:4 (2:2)
0:1 - (8), 0:2 - (27), 1:2, 2:2 - Kiljański (43 karny, 45 karny), 2:3 - (52), 2:4 - (63), 3:4 - J. Koszewski (76)

W grupie 2 klasy okręgowej czwarty raz w tym sezonie wygrał Kormoran Zwierzewo. Tym razem zespół z gminy Ostróda na wyjeździe grał z FC Dajtki Olsztyn. Kormoran wygrał 2:0 po trafieniach Dawida Sokołowskiego i Jakuba Bajerowskiego. Dorobku punktowego nie powiększył Płomień Turznica, który podejmował Olimpię Olsztynek. Do przerwy gospodarze prowadzili po trafieniu Adriana Sadowskiego. Jednak po zmianie stron skuteczniej zagrali piłkarze z Olsztynka, którzy strzelili dwa gole i wyjechali z Turznicy z trzema punktami.

Przemysław Różycki poprowadził LKS Tyrowo do trzeciego w tym sezonie zwycięstwa. W meczu grupy 2 klasy A tyrowianie podejmowali Orła Ulnowo. Wynik otworzył Różycki, ale po pierwszej połowie goście prowadzili 2:1. Długo zanosiło się na to, że Orzeł wyjedzie z Tyrowa z kompletem punktów. Nie pozwolił na to Różycki, w końcówce strzelił jeszcze dwa gole i LKS Tyrowo wygrał 3:2. Ze zwycięstwa cieszyli się też piłkarze Jastrzębia Ględy, którzy na wyjeździe po golu Szymona Soboty wygrali 1:0 z Czarnymi Małdyty. W grupie 4 klasy A niepokonany pozostał Grunwald Gierzwałd. Podopieczni Dariusza Szameitata na boisku we Frygnowie zremisowali 1:1 z Polonią Iłowo.

W rozgrywkach klasy B w grupie 2 Kormoran Bynowo na wyjeździe zremisował 1:1 z Agatem Jegłownik. Natomiast w grupie 3 na remis zagrał Warmiak Łukta, który mecz z FC Dajtki II Olsztyn zakończył rezultatem 4:4. Faworyci wygrywali też w grupie 4, Iskra Smykówko u siebie 2:1 pokonała Wel Bratian. A wsparty kilkoma trzecioligowcami Sokół II Ostróda u siebie 6:0 rozbił LZS Fijewo. I tradycyjnie wysokiej porażki 0:7 doznała Mewa Smykowo w pojedynku z Wichrem Gwiździny.