Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Chciała pomóc ciężarnej koleżance i wyłudzić pieniądze z ZUS-u

2018-10-04 11:26:37 (ost. akt: 2018-10-04 10:33:18)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: archiwum wm.pl

Ostródzcy policjanci wspólnie z Prokuraturą Rejonową w Ostródzie zakończyli dochodzenie przeciwko dwóm kobietom, które usiłowały wyłudzić pieniądze z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Dwie kobiety postanowiły oszukać instytucję państwową i wyłudzić świadczenia pieniężne dla jednej z nich. 32-letnia mieszkanka jednej z miejscowości niedaleko Ostródy prowadziła swoją firmę i postanowiła zatrudnić w niej fikcyjnie swoją ciężarną koleżankę, aby ta w przyszłości mogła ubiegać się o przysługujące pracującym ciężarnym środki finansowe. Kobiety wszystko razem zaplanowały. Podrobiły nawet dokumentację, aby fikcyjne zatrudnienie było jak najbardziej autentyczne.

W efekcie 32-latka i 40-latka nie osiągnęły zamierzonego celu, a wręcz przeciwnie. Ze swoich czynów będą się tłumaczyły przed sądem. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił przedstawić kobietom zarzuty usiłowania oszustwa oraz podrobienia dokumentów.

Kodeks karny za oszustwo przewiduje karę nawet 8 lat pozbawienia wolności, a za fałszowanie dokumentów karę do 5 lat pozbawienia wolności.
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages