Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

W sobotę zapraszamy na cross country w okolice Kajkowa i Górki

2018-10-02 13:00:25 (ost. akt: 2018-10-02 14:03:16)
W sobotę (6 października) w wąwozach pod Kajkowem będzie słychać ryk silników motocyklowych

W sobotę (6 października) w wąwozach pod Kajkowem będzie słychać ryk silników motocyklowych

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Czerwcowa edycja zawodów cross country pod Kajkowem cieszyła się rekordową frekwencją. Organizatorzy poszli za ciosem i w najbliższą sobotę (6 października) zapraszają wszystkich fanów rajdów cross country na jesienną edycję tej widowiskowej rywalizacji.

Ponad 120 zawodników stanęło na starcie czerwcowej edycji zawodów cross country o puchar wójta gminy Ostróda. Uczestnicy chwalili jazdę po lasach i wąwozach w okolicach Jeziora Górczyńskiego.

- Generalnie od tamtego czasu mieliśmy pytania kiedy kolejna edycja w Ostródzie, zatem zabraliśmy się do roboty i w sobotę zapraszamy w okolice Kajkowa na jesienne cross country - mówi Zdzisław Budny, prezes ostródzkiego AMK Drwęca. - Zanosi się na to, że frekwencja może być większa, bo zainteresowanie jest duże. Może być większa liczba zawodników w kategorii pit bike'ów.

Przedstawiciele AMK Drwęca Ostróda z pomocą ostródzkiego DROMO przygotowują właśnie trasę do jesiennego ścigania. Motocykliści i kierowcy quadów będą mieli okazję ponownie pojeździć po okolicznych wąwozach. Jednak żeby nie było tak samo jak w czerwcu przygotowywany jest dodatkowy solidny podjazd.

- Może być selektywny, ale jeżeli ktoś sobie z nim nie poradzi będzie miał trochę dłuższą trasę alternatywną - dodaje prezes Budny.

Start i meta będą w tej samej lokalizacji jak podczas czerwcowych zawodów. Sobotnia rywalizacja cross country o puchar wójta gminy Ostróda rozpocznie się o godz. 11.


TAK BYŁO NA CROSS COUNTRY W CZERWCU


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages