Po piłkarskim weekendzie: zwycięskie Sokół i Kormoran, porażka Tęczy, remis Płomienia

2018-10-01 10:41:08(ost. akt: 2018-10-01 11:31:21)
Płomień Turznica zremisował w Ornecie

Autor zdjęcia: Archiwum

W 10. kolejce spotkań III ligi czwarte w sezonie zwycięstwo odnieśli piłkarze ostródzkiego Sokoła. Wciąż bezkompromisowa w IV lidze jest Tęcza Miłomłyn, która przegrała siódmy ligowy mecz. W okręgówce wygrał Kormoran Zwierzewo, a punktami na wyjeździe podzielił się Płomień Turznica.
Po dwóch ligowych porażkach trener Sokoła Jarosław Kotas zamieszał trochę w wyjściowym składzie i w starciu z Ruchem Wysokie Mazowieckie przyniosło to skutek w postaci trzech punktów.

W pierwszej połowie szybko prowadzenie dla Sokoła uzyskał Michał Danilczyk. Po przerwie z pomocą przyszli gospodarze, strzelając samobójczego gola. Za chwilę kontaktową bramkę dla Ruchu strzelił były zawodnik ostródzkiego klubu Arkadiusz Gajewski. Ale zapędy gospodarzy ostudził Tomasz Kowalski, który ustalił wynik spotkania na 1:3.

Po tym zwycięstwie Sokół zajmuje 8. miejsce z dorobkiem 15 punktów.

• Ruch Wysokie Mazowieckie - Sokół Ostróda 1:3 (0:1)

W IV lidze po 9 kolejkach tylko 6 punktów ma na koncie Tęcza Miłomłyn, która zajmuje 13. lokatę. Ostatni ligowy mecz miłomłynianie rozegrali w Iławie z Jeziorakiem. Iławianie mocno ruszyli na Tęczę, ale goście bez strat przetrwali początek spotkania. Dopiero w 33. min Piotra Oliwę pokonał Wojciech Figurski. Nie minęło sześć minut, a Jeziorak wyprowadził szybki kontrataki Oliwa drugi raz wyjmował piłkę z siatki. Po przerwie goście złapali kontakt po trafieniu Wojciecha Kowalkowskiego. Później Rafał Wyralski trafił w poprzeczkę, ale ostatnie słowo należało do Jezioraka, który zdobył trzecią bramkę.

• Jeziorak Iława - Tęcza Miłomłyn 3:1 (2:0)

Fatalnie dla gospodarzy zaczął się mecz grupy 2 klasy okręgowej w Zwierzewie. Tam miejscowy Kormoran po 25 minutach rywalizacji przegrywał 0:2 z Polonią Markusy. Gospodarze po pierwszym szoku pozbierali się i mozolnie odrabiali straty. Przed przerwą na 1:2 strzelił Paweł Śnieżawski. Ten wynik utrzymał się do 81. min. Wtedy do remisu doprowadził Jakub Bojarowski, a w 89. min zwycięskim trafieniem popisał się Szymon Longosz.

W Ornecie kolejne ligowe spotkanie rozegrali piłkarze Płomienia Turznica. Mecz z Błękitnymi zakończył się bezbramkowym podziałem punktów. Po 9 kolejkach Płomień zajmuje 6. miejsce, a Kormoran 13.

• Kormoran Zwierzewo - Polonia Markusy 3:2, Błękitni Orneta - Płomień Turznica 0:0

Zapunktowały też nasze ekipy występujące w klasie A. W grupie 2 drugie zwycięstwo odnieśli piłkarze LKS Tyrowo, którzy po dwóch golach Michała Rutkowskiego i jednym Przemysława Różyckiego 3:0 wygrali z Czarnymi Małdyty. Na wyjeździe nie powiodło się Jastrzębiowi Ględy, który 1:3 przegrał z Barkasem Tolkmicko (gol Szymon Sobota).

W grupie 4 na zwycięską ścieżkę wrócił Grunwald Gierzwałd. Podopieczni Dariusza Szameitata po golu z rzutu karnego Krystiana Kołakowskiego 1:0 wygrał z Osą Ząbrowo.

Ostro postrzelali nasi piłkarze występujący w klasie B. W grupie 2 Kormoran Bynowo rozbił na własnym boisku Grom Ziwerzno 5:0. Natomiast w grupie 3 lanie dostał Warmiak Łukta, który na wyjeździe przegrał aż 0:7 z GKS Gietrzwałd Unieszewo. A w grupie 4 dwa zwycięstwa i porażka. Iskra Smykówko na wyjeździe 5:0 pokonała Start II Nidzica, a Sokół II Ostróda na wyjeździe 4:1 wygrał z Zamkiem Szymbark. No i tradycyjnie porażką zakończył się występ Mewy Smykowo, która z Avistą Łążyn przegrała 2:6.