Dobry występ pingpongistów Morlin w I Grand Prix Polski juniorów

2018-10-01 09:37:19(ost. akt: 2018-10-01 09:40:46)
Szymon Kolasa turniej Grand Prix Polski juniorów w Drzonkowie zakończył w pierwszej czwórce

Autor zdjęcia: Archiwum

W Drzonkowie rozegrany został I turniej Grand Prix Polski juniorów. Dobrze w tych zawodach zaprezentowali się tenisiści stołowi ostródzkich Morlin. Trzech zawodników klubu z Ostródy rywalizację zakończyło w pierwszej dziesiątce.
Turniej juniorów wygrał rozstawiony z numerem 1 zawodnik Olimpii Grudziądz Samuel Kulczycki. Triumfator zawodów w Drzonkowie po drodze do najwyższego stopnia podium wyeliminował dwóch zawodników Morlin. W 1/8 GP Polski juniorów 4:0 pokonał Łukasza Sokołowskiego, a w ćwierćfinale 4:1 wygrał z Maksymilianem Miastkowskim. Sokołowski turniej w Drzonkowie zakończył na 9. miejscu, a Miastkowski sklasyfikowany został na 8. pozycji.

Najlepiej spośród pingpongistów Morlin spisał się Szymon Kolasa, który grał z drugiej strony turniejowej drabinki. Junior ostródzkiego klubu niepokonany był do półfinału. Na tym etapie rywalizacji Kolasa musiał uznać wyższość innego zawodnika z Grudziądza Macieja Kubika. Ostatecznie zawodnik Morlin I GP Polski zakończył na miejscach 3-4.

W Drzonkowie w turnieju juniorek wystartowała Marta Kawiak. Pingpongistka Morlin swój występ zakończyła w przedziale miejsc 33-40.