Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Od poniedziałku ostródzcy strażacy będą mieli nowego zastępcę komendanta

2018-09-28 08:31:02 (ost. akt: 2018-09-28 08:38:22)
Rafał Napiórkowski (drugi z prawej) będzie zastępcą komendanta powiatowego PSP w Ostródzie

Rafał Napiórkowski (drugi z prawej) będzie zastępcą komendanta powiatowego PSP w Ostródzie

Autor zdjęcia: Rafał Melnyk

Kapitan Rafał Napiórkowski od poniedziałku (1 października) będzie pełnił obowiązki zastępcy komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie. Służbę w szeregach PSP kapitan Napiórkowski rozpoczął w maju 2004 roku jako stażysta, w ostródzkiej komendzie.

Warmińsko-Mazurski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Bogdan Wierzchowski powierzył z dniem 1 października obowiązki zastępcy komendanta powiatowego PSP w Ostródzie kpt. Rafałowi Napiórkowskiemu. Decyzję komendant wojewódzki wręczył w obecności zastępcy komendanta wojewódzkiego PSP bryg. Roberta Flicińskiego oraz bryg. Tomasza Ostrowskiego komendanta powiatowego PSP w Ostródzie.

Kapitan Rafał Napiórkowski służbę w szeregach Państwowej Straży Pożarnej rozpoczął w maju 2004 roku jako stażysta, w ostródzkiej Komendzie Powiatowej. Jest absolwentem Olsztyńskiej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania, a następnie studiów II stopnia w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Przez pierwsze lata służby związany był z jednostką ratowniczo-gaśniczą w Ostródzie, gdzie zajmował stanowiska: ratownika, starszego ratownika i dowódcy zastępu. Stale podnosił swoje kwalifikacje zawodowe. Ukończył studia podyplomowe w SGSP na kierunku: zapobieganie pożarom i awariom. W 2013 roku rozpoczął służbę w sekcji kontrolno-rozpoznawczej. Od 2015 roku został mianowany na stanowisko zastępcy naczelnika wydziału operacyjno-szkoleniowego, a w lipcu 2016 roku został naczelnikiem wydziału. Za swoją służbę odznaczony przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji: Brązową Odznaką Zasłużony Dla Ochrony Przeciwpożarowej. Ponadto odznaczony Srebrnym i Brązowym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa.

Opracowanie: kpt. Grzegorz Różański, zdjęcia: st. kpt. Rafał Melnyk
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages