Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Przedszkolaki poznały tajniki pracy ostródzkich policjantów

2018-09-26 10:53:57 (ost. akt: 2018-09-26 10:59:22)

Autor zdjęcia: Policja

Policjanci gościli w ostródzkiej komendzie dzieci z Przedszkola nr 4 w Ostródzie. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, na czym polega praca funkcjonariuszy oraz jaki sprzęt wykorzystują podczas codziennej służby.

Ostródzcy policjanci kładą ogromny nacisk na działania profilaktyczne skierowane do dzieci i młodzieży. Regularnie odwiedzają uczniów w przedszkolach i szkołach rozmawiając z nimi na temat bezpieczeństwa. Tym razem to funkcjonariusze byli gospodarzami spotkania.

Ostatnio ostródzką komendę odwiedziły przedszkolaki z Przedszkola nr 4 w Ostródzie. Dzieci rozpoczęły zwiedzanie budynku od tzw. "dyżurki", czyli centrum dowodzenia komendy.

Następnie odwiedziły pokój technika kryminalistyki, który pokazał gościom zawartość walizki, którą zabiera ze sobą na różne zdarzenia. Można znaleźć w niej m.in różnego rodzaju proszki, pędzle oraz inne narzędzia niezbędne do jego pracy.

Funkcjonariusz przygotował dla dzieci niespodziankę- pokaz techniki pobierania odcisków palców. Dodatkowo, każde z dzieci miało możliwość na własnej skórze przekonać się na czym polega daktyloskopia.

Kolejnym puntem spotkania był pokaz z udziałem policjanta ruchu drogowego. Funkcjonariusz pokazał dzieciom jak wyglądają poszczególne etapy kontroli drogowej i jakie dokumenty trzeba zawsze wozić ze sobą.

Następnie każdy z przedszkolaków mógł poczuć się jak prawdziwy policjant i usiąść za kierownicą jednego z policyjnych radiowozów.

Każde spotkanie z dziećmi to również doskonała okazja do przypomnienia im podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze. Policjanci opowiedzieli uczniom, jak należy zachowywać się w różnych sytuacjach, by uniknąć nieprzyjemności oraz nie narażać się na niebezpieczeństwo.

Spotkanie w ostródzkiej komendzie odbyło się w ramach wojewódzkiego programu „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie – otwarte jednostki Policji” oraz ogólnopolskiej akcji "Bezpieczna droga do szkoły".
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages